Nana ma w swoim repertuarze ponad 200 sztuczek!


Arbuz to jej ulubiony smakołyk. Nana to przedstawicielka rasy border collie. Suczka sztuczki opanowuje w 10 minut, a trudniejsze w tydzień.

Miała dziewięć tygodni, gdy nauczyła się pierwszej sztuczki polegającej na potrząsaniu głową, tak jakby coś strzepywała. Zajęło jej to właśnie 10 minut. Dziś border collie Nana ma 6 lat i najbardziej lubi wskakiwać w ramiona właściciela, kłaniać się, chodzić tyłem, podnosić tylną lewą nogę i żebrać.

Nana i jej niesamowite sztuczki

Uczona jest metodą klikerową. Oprócz ulubionego arbuza dostaje w nagrodę kawałeczki szynki, kurczaka, wołowiny i sera. Gdy raz się czegoś nauczy, pamięta to doskonale i rozróżnia jedną sztuczkę od drugiej. W swoim repertuarze ma ich ponad 200.

Nana mieszka z kotem bengalskim Kaiserem, fretką Sebastianem i szczurem Paris. Zwierzaki mogą na co dzień oglądać, jak ich towarzyszka zawija się w koc do snu, spaceruje na przednich lub tylnych łapach albo z książką na głowie. Zobaczcie sami, co potrafi przedstawicielka rasy uznanej przez Stanleya Corena za najinteligentniejszą.

Naucz swojego psa sztuczek!

Border Collie to rasa, która charakteryzuje się ogromnym temperamentem. Przedstawiciel tej rasy jest energiczny, a przede wszystkim bardzo bystry. Nie tylko border collie może nauczyć się sztuczek. Każdy odpowiednio zmotywowany pies jest w stanie przyswoić różne triki. Zastanawiasz się, dlaczego warto uczyć psa sztuczek? Taka nauka pomaga przede wszystkim zbudować system komunikacyjny z psem. Ponadto dla zwierzęcia nie jest to tylko zabawa. Podczas przyswajania nowych umiejętności wzmacnia się więź między opiekunem a psem. Oczywiście pod warunkiem, że jest to mile spędzony czas dla was obojga – bez presji, nerwów i krzyków. Dzięki takiemu szkoleniu dbamy o psi umysł – nauka sztuczek to doskonałe ćwiczenia dla mózgu. Pamiętaj, trenować można nie tylko z kilkumiesięcznym pieskiem. Starszy czworonóg również może się wiele nauczyć! Nie wiesz, od czego zacząć? Sprawdź TUTAJ. Koniecznie dowiedz się również, których sztuczek warto nauczyć swojego psa: www.psy.pl/sztuczki-dla-psa.

zdjęcie główne: www.facebook.com/SoDoggoneFunny

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments