Pies wyglądający jak mop pływa w jeziorze. To nagranie stało się hitem internetu!

fot. screen z filmiku LaDbible

Pewnego słonecznego dnia Gintarė Bertauskienė wraz ze swoim pupilem wyjechała odpocząć nad wodą. Opiekunka zwierzęcia opublikowała w sieci nagranie, na którym pies wyglądający jak... mop pływa w jeziorze. Nie spodziewała się, że filmik zyska aż taką popularność!

W pierwszych sekundach filmiku unosząca się na wodzie plama przypomina mop czy dywan. Większość ludzi z niedowierzaniem patrzy, co tak naprawdę ma przed oczami. Okazuje się bowiem, że na wideo został uchwycony moment, w którym pies, wyglądem przypominający mop, pływa w jeziorze. Czy wiecie, co to za rasa psa?

Pies jak mop pływa w jeziorze

Shaggy Dog Swimming In Lake

'Spotted a 'rug' swimming in the lake' ??IG: komondorhanga

Publiée par LADbible sur Mardi 2 juillet 2019

Filmik za sprawą znanego serwisu LADbible stał się w internecie bardzo popularny. Wyświetliło go ponad 19 milionów osób! Choć wielu może to zdziwić, na nagraniu widzimy najprawdziwszego psa. Wbrew pozorom sierść czworonoga nie jest wynikiem zaniedbania opiekuna, a jego znakiem rozpoznawczym. Suczka Hanga, bohater filmiku, jest psem rasy komondor (owczarek węgierski). Z racji charakterystycznego futra i umaszczenia przypominającego owce, rasa ta była – i wciąż jest – wykorzystywana do wypasu tych zwierząt.

Spełnione marzenie

Opiekunką psa jest Gintarė Bertauskienė. Na co dzień kobieta i suczka mieszkają w Kownie (na Litwie). Gintarė od bardzo dawna marzyła o psie rasy komondor. Kiedy była mała, otrzymała pocztówkę, na której widniał wizerunek psa, a jego sierść wyglądem przypominała mop. Zapragnęła mieć takiego czworonoga. W końcu udało jej się spełnić marzenie.

Hanga cieszy się również ogromnym zainteresowaniem wśród przechodniów. Wielu z nich zaczepia Gintarė, by zapytać o możliwość zrobienia zdjęcia jej psu.

Aby uniknąć tego całego zainteresowania, czasami zabieram ją do miasta wieczorem. Hanga jest jednocześnie bardzo opiekuńczym, ale też i nieufnym wobec obcych psem – powiedziała Gintarė Bertauskienė.

View this post on Instagram

#komondor #walking #autumn #kaunas #šuo

A post shared by Komondor HANGA Kaunas (@komondorhanga) on

Hanga podbiła serca milionów internautów i w pewnym sensie stała się psią gwiazdą mediów społecznościowych. Na Instagramie losy psa, którego sierść do złudzenia przypomina mop, obecnie obserwuje prawie 7 tysięcy osób.

źródło: www.boredpanda.com | zdjęcie główne: screen z filmiku: www.facebook.com/LADbible/

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments