Suczka Patsy uratowała stado owiec przed pożarem w Australii! Teraz jest prawdziwą bohaterką


Kiedy we wczesnych godzinach ostatniego dnia roku pożar dosięgnął farmy w maleńkim miasteczku Victoria, pies o imieniu Patsy ruszył do akcji, by zgromadzić 900 owiec w najbezpieczniejszym miejscu, z dala od ognia. Ten czyn zrobił z suczki prawdziwą bohaterkę.

W Australii od kilku miesięcy szaleje niszczycielski pożar, którego konsekwencje przerażają ludzi na całym świecie. Według aktualnych doniesień medialnych, spowodował on śmierć aż pół miliona(!) zwierząt, w tym również tych z gospodarstw domowych. Wielu ludzi wykazuje się bohaterską odwagą, ratując z ognia koale czy kangury. Bohaterem został też okrzyknięty pies Patsy, który uratował stado owiec przed pożarem.

Nieustraszony pies Patsy

Patsy to sześcioletni mieszaniec rasy border collie i kelpie. Te rasy psów mają naturalną zdolność do pracy ze stadem np. owiec. Suczka na co dzień pracuje na farmie w Corryong w Victorii.

Patsy naprawdę uwielbia być na farmie i wykonywać swoją pracę z moim bratem – powiedziała Cath Hill, do której należy farma.

W mediach społecznościowych rozprzestrzeniła się wieść o bohaterskiej postawie Patsy, która pomogła zagonić 900 owiec w bezpieczne miejsce, z daleka od pożaru.

Pozwólcie, że przedstawię wam cudownego psa Patsy. Podczas gdy pożar zaczął trawić naszą farmę w Corryong, ten psiak i mój brat zebrali owce. Kiedy brat walczył z ogniem, Patsy zaprowadziła owce do najbezpieczniejszego miejsca na farmie. Prawie wszystkie owce są bezpieczne, wraz z belami siana, kiszonką, szopą i dwoma wiejskimi domami. Świetna robota, mała dziewczynko – napisała w poście na Facebooku Cath Hill.

Pomimo upału i przerażających warunków, Patsy pilnowała swoich podopiecznych nawet wtedy, gdy dym gęsto otaczał już posiadłość.

View this post on Instagram

Many people have asked for the original video of Patsy to be put up, so here it is….when I stood in this burnt black paddock after the fire ripped through our family farm in Corryong, all I wanted to do was show our friends and family that we were ok, that we were still here, and that even in all the devastation we still had so much to be grateful for. So many others have lost quite literally everything they have. I never dreamed that these 20 seconds of Patsy in a paddock would spread across the world, and that me posting pictures of a little black and white dog would become my way to help my hometown recover from the worst fires in living memory. It’s funny how life works sometimes… These fires are not over. Not even close to being over. They will burn for weeks, months even, and communities all over Australia are going to be hit just like Corryong has been. Our fire season here isn’t even half way through, and it seems like nowhere is safe. It’s easy to feel helpless. But, it’s also easy to help. Make a donation to bushfire relief, no matter how small it is, trust me it will be appreciated. Every little bit helps!

A post shared by Patsy The Wonderdog (@patsythecorryongwonderdog) on

Po pracy jest zwykłym psem

Wiadomości o czynie Patsy rozeszły się po całym świecie. Suczka, która została okrzyknięta przez internautów czworonożnym bohaterem, ma swoje konto na Instagramie. Obecnie profil suczki obserwuje ponad 6 tysięcy osób, ale fanów z dnia na dzień przybywa.

Poza pomaganiem opiekunom na farmie i pilnowaniem stada owiec, Patsy jest szczęśliwym czworonogiem. Uwielbia bawić się w potoku, jeździć na quadzie i oczywiście głaskanie po brzuchu.

źródło: metro.co.uk| zdjęcie główne: www.instagram.com/patsythecorryongwonderdog

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments