Pies policyjny odnalazł zaginionego 86-latka. Mężczyzna cierpi na demencję


Niewiele brakowało, by doszło do wyziębienia 86-letniego mieszkańca Lipnika. Starszego pana w porę wytropił w zaroślach pies policyjny.

Są najwierniejszymi przyjaciółmi, przewodnikami i bohaterami. Choć jest średnich rozmiarów, to może poszczycić się niesamowitymi zdolnościami węchowymi, które na co dzień wykorzystuje w pracy. Pies policyjny z Bielsko-Białej razem ze swoim przewodnikiem uczestniczył w poszukiwaniach 86-letniego mieszkańca Lipnika.

Poszukiwania 86-letniego mężczyzny

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Zaginięcie starszego mężczyzny, który cierpi na demencję, zgłosiła zaniepokojona rodzina. Mieszkaniec Lipnika w późnych godzinach wieczornych wymknął się z domu niezauważony. Członkowie rodziny najpierw próbowali odnaleźć 86-latka na własną rękę, jednak samodzielne poszukiwania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Choć tej nocy były intensywne opady deszczu, a termometry wskazywały niską temperaturę, mężczyzna opuścił dom w letnich ubraniach. W takich sytuacjach czas odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego rodzina niezwłocznie zgłosiła zaginięcie 86-latka na policję. Rysopis mieszkańca Lipnika przekazano wszystkim funkcjonariuszom, którzy w noc zaginięcia mężczyzny pełnili służbę, a na miejsce skierowano patrole policyjne, w tym przewodnika i jego czworonożnego podopiecznego.

W samą porę

Przeszukano dworce autobusowe i kolejowe, a także inne miejsca, takie jak parki. Okazało się jednak, że 86-letni mężczyzna zgubił się w niewielkim lesie w Lipniku. W zaroślach wytropił go pies policyjny, a cała akcja poszukiwawcza trwała godzinę. Starszy mężczyzna, który cierpi na demencję, był wycieńczony, przestraszony i zziębnięty. 86-latek najpierw został przekazany pod opiekę medykom z pogotowia ratunkowego, a następnie rodzinie.

Cała historia zakończyła się szczęśliwie, a pies pełniący służbę w bielskiej policji spisał się znakomicie. W rzeczywistości umiejętności czworonogów są niezastąpione w pracy policyjnej. W końcu nie bez powodu mówi się, że „pies to najlepszy przyjaciel policjanta”.

Zapisz się do newslettera Psy.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

źródła: bielsko-biala.policja.gov.pl, bielskobiala.wyborcza.pl

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments