Niechciany pies ze zniekształconym pyskiem dostał niesamowitą szansę


Ten pies ze zniekształconym pyskiem miał prawdziwe szczęście! Poznajcie jego historię i zobaczcie, jak wygląda jego codzienne życie.

Czy pies ze zniekształconym pyskiem ma szansę na kochający dom i normalne życie? Historia czworonoga o imieniu Brodie pokazuje, że wszystko jest możliwe!

Brodie – pies ze zniekształconym pyskiem

Mieszaniec owczarka niemieckiego i border collie nie miał łatwego startu w życiu. Już w 13. dniu życia został zaatakowany przez własną matkę. Wypadek ten spowodował u malutkiego szczeniaka ogromne uszkodzenia czaszki i pyska. Kości wprawdzie się zrosły, jednak psiak stał się częściowo niewidomy. Nie miał też żadnych szans na odzyskanie normalnego wyglądu…

View this post on Instagram

Another baby Brodie pic! Even though we didn’t have him when he was this little, his previous family was kind enough to send us some super cute photos of him. Wasn’t he adorable?! ????❤️

A post shared by Brodie (@bestboybrodie) on

Niecodziennie wyglądający Brodie został dość szybko adoptowany… I zwrócony niecałe pół roku później! Jego poprzedni właściciel oddał go do kanadyjskiego schroniska twierdząc, że psiak jest nadpobudliwy. Porzucony psiak spędził w schronisku długie dwa miesiące, zanim zainteresowali się nim Amanda i Brad – para z wyjątkowo wrażliwym sercem. Zauważyli oni czworonoga na facebookowej stronie schroniska i natychmiast po niego pojechali. Od tego czasu ta trójka jest nierozłączna!

Mieszaniec Brodie zyskuje nowy dom

Bardzo szybko okazało się, że Brodie naprawdę ma w sobie masę energii. Młody psiak mimo swojej niepełnosprawności uwielbia się bawić, biegać, przytulać, spotykać z innymi psami, a nade wszystko kocha piszczące zabawki. Okazało się także, że psiak niezwykle szybko się uczy – w końcu to mieszanka dwóch najinteligentniejszych ras! Obecni opiekunowie psiaka chodzą z nim na szkolenie, które ma za zadanie uspokoić trochę szalonego czworonoga. Zapisali go także na kurs przygotowawczy do roli psa-terapeuty dla osób z niepełnosprawnościami i problemami ze wzrokiem. Chcą, by Brodie mógł pokazywać innym, że życie z takimi problemami wcale nie musi być przykre!

Czy pies ze zniekształconym pyskiem ma problemy zdrowotne?

Wypadek sprawił, że pysk psiaka nie może się zbyt szeroko otworzyć. Czworonóg ma także problemy z oczami – na mniejsze prawie nie widzi, a większe zostało nieznacznie wypchnięte z oczodołu podczas wzrostu połamanych kości. Jednak mimo tych zmian psiak funkcjonuje doskonale! Do jedzenia dostaje karmę o małych granulkach, a wodę pije z szerokich misek, by nie musiał wkładać do nich całego pyska. Jest także pod stałą opieką weterynarzy, którzy na chwilę obecną nie widzą potrzeby przeprowadzania jakiejkolwiek operacji. Owczarkowaty mieszaniec obchodził niedawno swoje pierwsze urodziny. Sto lat, chłopaku!

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments