Ta goldenka przeszła 100 km, by odnaleźć swoich opiekunów


Uciekła z domu, który tymczasowo się nią opiekował, by odnaleźć swoich opiekunów. Suczka Ping An przez 14 dni szukała drogi powrotnej do domu.

Pies – najwierniejszy przyjaciel człowieka. Czy macie jakieś wątpliwości? Oto kolejna, niezwykle wzruszająca historia pełna miłości i psiego oddania, która właśnie obiegła świat. Ping An to suczka rasy golden retriever, która tak bardzo tęskniła za swoimi opiekunami, że pewnego dnia postanowiła wyjść z domu, w którym chwilowo przebywała, i wyruszyć w drogę, aby odnaleźć ukochanych ludzi.

Nieznośna rozłąka

Cztery miesiące temu Ping An została wywieziona do Nantong, które dzieli od jej rodzinnego miasta – Qidong – blisko dwie godziny jazdy samochodem. Opiekunowie poprosili swoich przyjaciół, aby ci zaopiekowali się suczką na czas trwającego u nich w domu remontu. Chcieli zaoszczędzić jej stresu związanego z pracami budowlanymi. Byli przekonani, że to najlepsze rozwiązanie dla ich pupila. Ping An była jednak innego zdania.

Suczka nie chciała już dłużej czekać, aż remont się skończy i opiekunowie po nią przyjadą. Pewnego dnia goldenka zniknęła bez śladu. Zmartwieni tymczasowi opiekunowie szukali suczki, jednak nigdzie nie mogli natrafić na jakikolwiek ślad po niej. Nikt nie przypuszczał, że Ping An była tak bardzo zdeterminowana i stęskniona, że postanowiła wrócić do swoich prawdziwych opiekunów.

goldenka Ping An
fot. Xu Ge/mp.weixin.qq.com/s/D1L4qvV4dGZIR_7C9TY5LQ

14 dni, 100 km

Goldenka przez 14 dni szukała drogi powrotnej do domu. Wytrwale dzień po dniu pokonywała kolejne kilometry. Nim została odnaleziona przez przypadkowych ludzi pracujących w pewnym biurowcu, przeszła blisko 100 kilometrów! Nikt nie wie, co podczas wędrówki spotkało suczkę. Pewne natomiast było to, że droga, którą przeszła, wykończyła ją fizycznie. Ping An kulała, miała zakrwawione łapy i była niedożywiona. Po opatrzeniu ran i nakarmieniu jej pracownicy biurowca postanowili opublikować ogłoszenie o znalezionym psie na jednej z chińskich aplikacji – WeChat.

Szczęśliwe zakończenie

Wkrótce na ogłoszenie natknęli się opiekunowie Ping An. Niezwłocznie przybyli na miejsce, by odebrać swojego pupila. W internecie pojawiło się wideo nakręcone tuż po spotkaniu suczki z opiekunami, którzy bardzo żałowali swojej spowodowanej remontem decyzji.

Gdybyśmy wiedzieli, co się stanie, nigdy byśmy cię tam nie odesłali – powiedział opiekun goldenki.

Obiecali też, że cokolwiek by się nie działo, od teraz Ping An już zawsze będzie przy nich.

źródło: www.boredpanda.com | zdjęcie główne: mp.weixin.qq.com | screen: www.youtube.com

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments