Plakat akcji „Zerwijmy łańcuchy” 2014


Plakat tegorocznej akcji „Zerwijmy łańcuchy”, która odbędzie się już 28 września! Można go pobrać, wydrukować i rozwieszać, aby zachęcić jak najwięcej osób do wzięcia udziału w akcji protestacyjnej przeciwko trzymaniu psów na łańcuchach.

W pięćdziesięciu miastach w Polsce w niedzielę 28 września o godzinie 12 do psich bud przykują się łańcuchami ludzie, by w ten sposób zaprotestować przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu psów łańcuchowych i by zwrócić uwagę społeczeństwa na krzywdę zwierząt domowych w ogóle.

Organizatorem tej akcji pod nazwą „Zerwijmy łańcuchy” już po raz ósmy jest portal Psy.pl . Przypominamy o losie psów łańcuchowych w kontekście obchodzonego 4 października Światowego Dnia Zwierząt. Niespotykane w Polsce pospolite ruszenie setek wolontariuszy pochodzących zarówno z dużych miast, jak i z małych miasteczek, organizowane przez trzy osoby z portalu Psy.pl, jest fenomenem i dowodem na to, że ludziom się chce coś robić dla zwierząt. Każdy koordynator otrzymuje od organizatora pakiet zawierający ulotki, obwieszczenia, plakaty, łańcuchy i koszulkę akcji. Resztę organizuje sam w miejscowości, w której mieszka.

Nie jesteśmy w stanie dotrzeć bezpośrednio do ponad 30 tys. wsi w Polsce, gdzie niehumanitarne traktowanie zwierząt jest największym problemem. Akcja ma więc formę happeningu, ponieważ tylko w ten sposób wywołuje zainteresowanie mediów, a to gwarantuje spełnienie celu akcji, czyli dotarcia pod strzechy z ważnym przesłaniem mówiącym o tym, że zwierzęta czują, że nie są przedmiotami i należy im się odrobina szacunku i empatii. Tegoroczne hasło akcji: „Psy czują, ale nie mówią. Dajmy głos w ich imieniu”, doskonale obrazuje ideę tego przedsięwzięcia.

W Warszawie akcja odbywa się tradycyjnie na placu Zamkowym. Wspierają ją poprzez osobisty udział znane osoby, o których wiemy, że są zwierzolubami. Przychodzą tu nie po to, by lansować siebie, ale po to, by lansować miłość do zwierząt i mówić w ich imieniu, bo one same tego nie potrafią, choć cierpią tak samo jak my. W tym roku będą z nami: Majka Jeżowska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Karolina Nowakowska, Sebastian Cybulski, Kuba Świderski, Sławka Łozińska, Katarzyna Maria Piekarska (jedyny polityk), Aneta Kuroń, Ryszard Rembiszewski, Ania Jurksztowicz, Marzena Trybała, Roman Czejarek, Maria Czubaszek, Michał Piróg, Zygmunt Chajzer, Angel, Dawid Kwiatkowski, Marta Wierzbicka, Ewa Szabatin i wielu innych. PK

Pełna lista miast na www.zerwijmylancuchy.pl.

 

Aby pobrać plakat, kliknij TUTAJ.

 

Organizatorzy:

           

 

Partnerzy akcji:

                          

 

Patroni medialni:

 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments