Zabił psa, przejeżdżając go busem. Zapadł wyrok w głośnej sprawie


Zapadł wyrok w sprawie mężczyzny, który w ubiegłym roku z premedytacją przejechał psa busem. Pogotowie dla Zwierząt zastanawia się, czy decyzja sądu to "kpina z prawa" czy naprawdę zasądzony wyrok.

Tą sprawą żyła niemal cała Polska. Wiele serc zostało złamanych, tak jak kości zwierzęcia pod ciężarem tego samochodu. W czerwcu ubiegłego roku Rafał B. brutalnie zabił psa leżącego na drodze – kilkukrotnie przejechał po nim busem. Mężczyzna nagrał całe zdarzenie, a następnie opublikował filmik w internecie. Wolontariusze organizacji zwierzęcych pomogli policji namierzyć sprawcę, a nagranie stało się materiałem dowodowym oskarżycieli posiłkowych Pogotowia dla Zwierząt i dwóch innych organizacji – „OTOZ Animals” i „Oleśnickie Bidy”. Dziś znamy już wyrok, jaki zapadł w tej sprawie.

„Sąd w Myszkowie śmieje się nam wszystkim w twarz?”

Rafał B. z premedytacją kilkukrotnie przejechał psa. Na nagraniu możemy również zobaczyć, jak mężczyzna zatrzymał busa na ciele konającego zwierzęcia i wykrzykiwał do psa: „Co? Co? Co ci kur… Eee? Podnoś się…”. Następnie dwukrotnie przejeżdża po psie. Dramatyczne nagranie, które opublikował w internecie, zszokowało niemal całą Polskę. Setki tysięcy osób zjednoczyło się, by jak najszybciej zidentyfikować mężczyznę. Wobec mieszkańca Sycowa zastosowano kilkumiesięczny areszt.

W poniedziałek, 4 maja, zapadł wyrok w sprawie zabójcy psa z busa – jak mężczyznę określali internauci. Pogotowie dla Zwierząt opublikowało na swoim fanpage’u post, w którym nie kryło oburzenia z decyzji sądu. Rafał B. został bowiem skazany na dwa lata prac społecznych po 40 godzin miesięcznie! Do wyroku został już wliczony okres przebywania mężczyzny w areszcie. Orzeczono też wobec niego zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat i nawiązkę w kwocie 10 tysięcy złotych na rzecz ochrony zwierząt.

Czy taki sprawca powinien chodzić na wolności? Nie powinien. Jego miejsce jest w więzieniu – czytamy na Facebooku Pogotowia dla Zwierząt.

Sąd w Myszkowie śmieje się nam wszystkim w twarz? Wydał właśnie wyrok:„Prace społeczne” za zabójstwo psa! Zabójstwo…

Opublikowany przez Pogotowie dla Zwierząt Poniedziałek, 4 maja 2020

„Nie ma na to naszej zgody”

Zdaniem organizacji wyrok dla oprawcy, który celowo i do tego kilkukrotnie przejechał psa busem, jest „śmiesznie niski”.

Czy to jakaś kpina z prawa? Czy sąd śmieje się obrońcom zwierząt i osobom nam pomagającym w twarz? – czytamy na Facebooku Pogotowia dla Zwierząt.

Obrońcy zwierząt zapowiedzieli już, że złożą apelację od wyroku. Nie odpuszczą i będą wnosić o karę bezwzględnego więzienia. Pierwsza rozprawa ma się odbyć już za kilka miesięcy.

źródła: www.facebook.com/pogotowiedlazwierzat, wiadomosci.radiozet.pl

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments