Skrajnie wychudzone, przykute łańcuchami, bez jedzenia i wody. Tak żyły psy w Zawierciu

fot. www.facebook.com/schroniskozawiercie

Psy z Zawiercia to kolejne czworonogi, które zostały uratowane z łańcuchów i skrajnych warunków. Nie miały też dostępu do jedzenia czy wody. Na szczęście to już za nimi.

Wychudzone, zaniedbane, bez dostępu do wody i jedzenia, a także uwiązane na krótkim łańcuchu. Brzmi jak koszmar, który niestety dział się naprawdę. Takiego losu doświadczyły psy z Zawiercia. Na prywatnej posesji w gminie Łazy do łańcuchów zostało przykutych 7 psów, w tym 5 szczeniaków. Obecnie czworonogi przebywają w schronisku dla zwierząt w Zawierciu.

Wygłodzone i zaniedbane psy z Zawiercia

Skrajnie zaniedbane i wychudzone psy z Zawiercia zauważył dzielnicowy, który natychmiast wezwał pomoc. W interwencji uczestniczyła policja, urzędnik gminy oraz wolontariusze schroniska dla zwierząt w Zawierciu. Psy nie miały zapewnionego schronienia – tylko jedno zwierzę miało budę, a pozostałe nie posiadały nawet żadnego miejsca, by się położyć. Nie miały też dostępu do wody czy jedzenia, a ich świat został ograniczony jedynie do bardzo krótkiego łańcucha.

„Bo uciekały”

Z relacji pracowników schroniska dla zwierząt w Zawierciu, która została opublikowana na oficjalnym fanpage’u przytuliska na Facebooku, wynika, że właścicielka uwiązała psy w różnych miejscach na terenie swojej posesji, ponieważ uciekały. Tylko w ten sposób mogła nad nimi zapanować. Stwierdziła też, że nie mogła znaleźć nowego domu dla szczeniąt.

Dziś otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące 7 wychudzonych psów na łańcuchach w Gminie Łazy. Na miejscu była już Policja i…

Publiée par Schronisko Dla Zwierząt W Zawierciu sur Mercredi 25 septembre 2019

Obecnie psy przebywają w schronisku, gdzie dochodzą do siebie i przybierają na wadze. Jak podaje „Dziennik Zachodni” policjanci prowadzą czynności w związku z podejrzeniem znęcania się nad zwierzętami. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt osobom, które znęcają się nad zwierzętami, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jeśli natomiast sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Maciuś jeden z 7 odebranych interwencyjnie psów- bardzo się cieszymy, że tak szybko dochodzi do siebie 🙂

Publiée par Schronisko Dla Zwierząt W Zawierciu sur Jeudi 10 octobre 2019

Żaden pies nie zasługuje na to, aby spędzać całe życie (od urodzenia!) na łańcuchu. Portal Psy.pl od 13 lat organizuje akcję „Zerwijmy łańcuchy”, podczas której sprzeciwia się niehumanitarnemu trzymaniu psów na uwięzi. Jeśli również nie zgadzasz się na takie traktowanie czworonogów, przyłącz się do naszej akcji. Więcej informacji uzyskasz TUTAJ.
Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments