Z radarem na amstafy - wywiad z Karoliną Pilarczyk - Psy.pl - mamy nosa!
Karolina Pilarczyk z psami

Z radarem na amstafy – wywiad z Karoliną Pilarczyk

Kto ją rozkłada na łopatki i co jej dały dwa dziabągi, wyznaje drifterka Karolina Pilarczyk.

Fragment wywiadu z magazynu „Mój Pies i Kot” nr 7(25)/2017. Z Karoliną Pilarczyk rozmawia Paulina Król.

Drifting to precyzyjna jazda poślizgami z określonymi punktami odniesienia wyznaczającymi oczekiwaną linię przejazdu. Potem liczy się prędkość i kąt wychylenia. Drifting podbija świat, bo to dyscyplina bardzo widowiskowa. Z motosportu wziął to, co najciekawsze dla widzów, czyli z jednej strony, poślizgi, a z drugiej – wypadki.

Zawodnicy z prędkością 160 km/h przejeżdżają na milimetry koło ścian i równolegle do siebie, czyli łatwo na siebie wpaść. Poziom ryzyka jest wysoki, ale Karolina to odważna i ambitna kobieta. Startuje na równi z mężczyznami. W zupełnie innej dziedzinie również nie ma sobie równych.

Amstafy Karoliny Pilarczyk
fot. Celestyna Król

Drifting jest twoim życiem, jednak twarda perfekcjonistka to tylko jedno oblicze.

Cokolwiek robię, musi to być wykonane idealnie i tego oczekuję od innych. Ale kiedy w moim otoczeniu pojawiają się psy, to harda drifterka nagle staje się wrażliwą kobietą. Moi współpracownicy modlą się, żebym tylko nie trafiła na jakiegoś psa, bo wtedy już nic dla mnie nie istnieje.

Mam specjalny radar na amstafy i wypatrzę je z odległości kilometra. Wtedy rzucam wszystko i biegnę do piesiulka, żeby go wymiziać. W sporcie jestem konsekwentna do bólu, ale jak spojrzy na mnie pies, to jestem rozłożona na łopatki. Moje amstafy to wiedzą i wykorzystują na maksa.

W sporcie lubisz ryzyko, ale podejście do obcego psa też może być ryzykowne.

Amstafy znam doskonale, to psy bardzo pozytywne. Oczywiście nie rzucam się na każdego z nich. Zawsze pytam o pozwolenie, patrzę, czy opiekun jest uśmiechnięty, bo wtedy pies na pewno będzie miły dla ludzi. Nie zdarzyło mi się, by doszło do nieprzewidzianej sytuacji. Może mam w sobie…

Ciąg dalszy przeczytasz w najnowszym wydaniu magazynu „Mój Pies i Kot” – do kupienia w Biedronkach!

Karolina Pilarczyk – Królowa Europejskiego Driftingu, posiada licencję King of Europe, King of Asia, Polskiej Federacji Driftu; z zawodu jest informatykiem, ambasadorka fundacji AST ratującej teriery typu bull.

Autor: Paulina Król
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *