Siódmy raz zerwijmy łańcuchy!


Akcja „Zerwijmy łańcuchy” jest już dobrze znana użytkownikom portalu Psy.pl, bo organizujemy ją po raz siódmy. Tak jak każdego roku, i w tym chcemy pokazać mieszkańcom miast oraz wsi, że pies to istota czująca, której należy się swoboda ruchu, dach nad głową, miska jedzenia i świeża woda.

Ile psów tego lata nie ma gdzie się schronić przed słońcem? Ile całymi dniami nie wypija nawet kropli wody, bo ta nawet jeśli stoi w misce, to dalej, niż sięga łańcuch? Ile psów przez większość tygodnia cierpi głód, bo właściciel zapomniał dać coś do jedzenia? Bez przeprowadzania badań możemy oszacować, że pewnie tysiące… Czy da się to zmienić?

Trzeba próbować! Pomaga nam już trochę prawo, bo obowiązująca od 1 stycznia 2012 roku znowelizowana Ustawa o ochronie zwierząt zabrania trzymania zwierząt domowych na łańcuchu dłużej niż 12 godzin na dobę i na uwięzi krótszej niż 3 metry. Samo prawo jednak nie wystarczy – musi zmienić się myślenie, zwyczaje, stosunek do zwierząt. A od tego jesteśmy my, miłośnicy psów.

W tym roku bądźcie z nami – liczymy na Was! Zapraszamy na happeningi w całej Polsce już 15 września 2013 roku!

Lista miast będzie dostępna wkrótce.

Szczegóły: www.zerwijmylancuchy.pl oraz https://www.facebook.com/ZerwijmyLancuchy

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/316156661864089/

Kontakt: lancuchy@petstar.pl

 

organizatorzy:

          

 

partnerzy akcji:

                    

 

patroni medialni:

              

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments