Suczka Nora bała się wszystkiego. Małe dziecko zmieniło jej życie – zobacz cudowne zdjęcia!

fot. Instagram / wellettas

Suczka Nora bała się wszystkiego. To przez poprzednich właścicieli, którzy się nad nią znęcali. Ale pewien mały człowiek zmienił w jej życiu wiele...

Obecni właściciele Nory, suczki rasy pointer, adoptowali ją ze schroniska 7 lat temu. Wtedy nie mieli jeszcze dzieci. Nora, gdy ją przygarnęli, bała się dosłownie wszystkiego. To przez to, że w jej pierwszym domu się nad nią znęcano.

Jej wrodzona łagodność i delikatność spowodowały, że w odpowiedzi na złe traktowanie przez ludzi nie stała się agresywna, a zamknęła się w sobie. Mogłoby się wydawać, że na zawsze…

Państwo Spence’owie, obecni właściciele psa, od początku byli przekonani, że cudowny charakter Nory kiedyś weźmie górę nad jej ogromną lękliwością. Wierzyli, że stanie się prawdziwym psem rodzinnym. I się nie pomylili!

Trzy razy trzy

Rodzina Elizabeth Spence, właścicielki Nory, jest naprawdę duża. Troje dzieci, trzy adoptowane psy i trzy uratowane koty. Mieszkają w Kanadzie. Ale najbardziej niezwykła w tym całym towarzystwie jest relacja małego chłopca Archiego i pointerki Nory.

Archie to wyjątkowo spokojne, dobre i wyluzowane dziecko. Wszystkie zwierzęta dobrze reagują na jego towarzystwo, ale Nora szczególnie. Ona nie tylko się go nie boi – co już jest sukcesem – ona go wprost uwielbia – mówi Elizabeth.

Dopiero przy Archim suczka tak się otworzyła. Zaufała chłopcu na dobre i znalazła w nim – można śmiało powiedzieć – bratnią duszę.

Mały chłopiec śpi przytulony z suczką
fot. Instagram / wellettas

Nora i Archie, czyli duet idealny

Chłopiec i pies tworzą nierozłączny duet. Gdy dziecko się kąpie, suczka czeka obok, aż ktoś wyciągnie go z wody. Kiedy mama karmi 11-miesięcznego Archiego, suczka kładzie głowę na jej kolanach. Jeśli chłopiec pójdzie coś spsocić, na przykład zrzucić filiżankę z kredensu, pointerka na pewno będzie stała obok i go w tym dopingowała. Para zawsze razem się też bawi.

Elizabeth regularnie dokumentuje tę niesamowitą przyjaźń, a zdjęcia wrzuca na Instagram. Jej konto wellettas obserwuje już prawie 120 000 osób z całego świata.

Spójrzcie na te cudowne zdjęcia. Czy można sobie wyobrazić piękniejszą relację człowieka i zwierzęcia po przejściach?

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments