Szczota – pobita suczka husky. Co się z nią teraz dzieje?


Na początku listopada pisaliśmy o suczce husky ze Skwierzyny, którą znaleziono całą we krwi. Teraz ważą się dalsze losy Szczoty. Czy suczka wróci do domu?

Suczka husky została znaleziona przy drodze w Skwierzynie (województwo lubuskie). W pierwszych chwilach nie było wiadomo, czy w ogóle przeżyje. Na szczęście długotrwałe i kosztowne leczenie przyniosło skutek i Szczota prawie zupełnie już wróciła do zdrowia.

W międzyczasie policji udało się ustalić i zatrzymać sprawcę pobicia. Okazał się nim 62-letni mieszkaniec Skwierzyny. Bronisław W. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Twierdził, że od kilku miesięcy Szczota zagryzała mu hodowany przez niego drób, zabiła przez ten czas kilkanaście kur. Gdy złapał ją po raz kolejny na gorącym uczynku, tym razem z kaczką w pysku, rzucił się na sukę z kołkiem. Pobił ją i gdy uznał, że nie żyje, wywiózł do rowu.

spacer

dzisiejszy spacer 🙂

Publié par Wolontariat STOZ – Zwierzaki Niczyje sur dimanche 26 novembre 2017

Suczka sama poruszała się po mieście

Po kilku dniach od chwili, gdy Szczotę znaleziono i jej ratowaniem zajęło się Stowarzyszenie Zwierzaki Niczyje, po suczkę zgłosili się właściciele. Od początku wszystko wskazywało jednak na to, że to oni nie dopilnowali suki i pozwalali Szczocie przemieszczać się po okolicy bez opieki. Dlatego stowarzyszenie zaczęło walczyć o prawo do opieki nad suczką, przynajmniej na czas leczenia.

Zwierzakom Niczyim udało się – burmistrz Skwierzyny zdecydował o czasowym odebraniu husky’ego i przekazaniu tymczasowych praw do opieki stowarzyszeniu. To jednak jeszcze nie koniec walki – Zwierzaki Niczyje zamierzają złożyć wniosek do sądu o odebranie Szczoty już bezterminowo.

Poszukiwanie DT

Gdy tylko się okazało, że przynajmniej do czasu rozprawy suczka husky będzie przebywać pod opieką stowarzyszenia, rozpoczęło się poszukiwanie domu tymczasowego, w którym Szczota będzie mogła wydobrzeć po wszystkim, co przeszła. Zwierzaki Niczyje apelowały, że potrzebne są osoby z doświadczeniem i cierpliwością – sunia wymaga bowiem socjalizacji, nauki czystości, długich spacerów.

Kilka dni temu udało się taki tymczasowy dom znaleźć – jednak ze względu na bezpieczeństwo tymczasowych właścicieli i samej Szczoty, stowarzyszenie nie ujawniło, gdzie zamieszkała suczka. Wiadomo tylko, że będzie miała zmienione imię.

Najnowsze wieści z domu tymczasowego są bardzo dobre – sunia okazała się energiczną, pełną życia panną z prawdziwą duszą husky’ego. Ponieważ jest młoda – ma dopiero 2 lata – lubi się bawić i świetne dogadała się z innymi psami rezydentami.

Trzymamy kciuki za jej pełen powrót do zdrowia – fizycznego i psychicznego, bo zaznała już w swoim życiu wiele krzywd. Oby przed nią już tylko same dobre chwile!

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
GRAŻYNA SENDOR
GRAŻYNA SENDOR
3 lat temu

BARDZO SIĘ CIESZĘ,BO TO CUDOWNE PSY,KTÓRE POTRZEBUJĄ WŁASCIWEJ OPIEKI. JESTEM WŁŚCICIELKĄ 4 HUSKY ,POZDRAWIAM

justyna
justyna
3 lat temu

Dlaczego takie bestialskie zachowanie nie jest karane? Właściciel powinien sam pokryć koszty leczenia i dostać ekstra grzywnę choćby dla pouczenia innych. Masakra…