Sześciolatek uratował ponad tysiąc psów!


To nie do wiary! Pierwszoklasista z Teksasu w Stanach Zjednoczonych najpierw podarował pieniądze, które dostał na urodziny, organizacji zajmującej się bezdomnymi psami. To zainspirowało jego mamę i już od półtora roku pomagają zwierzakom w kłopotach jako Project Freedom Ride. Przez ten czas sześciolatek uratował ponad tysiąc psów.

Roman McConn ma dopiero sześć lat, chodzi do pierwszej klasy, ale równocześnie jest opiekunem psów, ich marketingowcem i PR-owcem. Ów sześciolatek uratował ponad tysiąc psów.

Pomaganie psom sprawia, że jestem szczęśliwy. Bo lubię, żeby psy żyły w swoich domach, w dobrych miejscach, w których pozostaną już na zawsze – tłumaczył Roman reporterowi Thebarkblogger.com. 

Podziemna kolej dla psów

Jennifer McConn i jej syn Roman mieszkali jakiś czas w San Angelo w stanie Teksas. Ojciec Romana służy w US Navy i często pełni służbę na okrętach z dala od domu. Jennifer i Roman spotykali w San Angelo wiele bezdomnych psów. Kiedy przenieśli się w lipcu 2016 roku z powrotem do Waszyngtonu, Jennifer żartowała z wolontariuszami z Teksasu, że życie psów tak bardzo się różni w tych dwóch miejscach, że powinni zbudować podziemną kolej, żeby je przewozić z San Angelo na Wybrzeże Północno-Zachodnie.

Baby has arrived!!!!! You can visit her at NOAH I. Stanwood!!! Let’s get her adopted!!!

Publiée par Project Freedom Ride sur jeudi 14 juin 2018

Kiedy tak żartowała, nie przypuszczała, że kilka miesięcy później założona przez nią organizacja Project Freedom Ride (Projekt Droga do Wolności) zorganizuje pierwszy transport psów. A motorem działań będzie jej mały synek. Minęło półtora roku, a sześciolatek uratował ponad tysiąc psów.

 O co chodzi w Project Freedom Ride?

Przede wszystkim o ratowanie psów z tych części stanu Teksas, gdzie ich życie jest szczególnie zagrożone. Schroniska tam funkcjonujące usypiają psy, gdy w określonym czasie nie znajdzie się nikt chętny do adopcji.

Organizacja Project Freedom Ride chce łączyć niechciane, opuszczone, zaniedbane, maltretowane i skazane na eutanazję w schroniskach psy z Teksasu z organizacjami, w których uzyskają pomoc, a także z osobami, które chcą im dać dom na całe życie w na Wybrzeży Północno-Zachodnim Stanów Zjednoczonych.

Roman the best

Na Facebooku i Instagramie Project Freedom Ride można znaleźć mnóstwo filmików pokazujących, co robią sześcioletni Roman i jego mama Jennifer. Gdy The Dodo zamieściło jeden z nich na swoim profilu, miał on ponad 10 mln wyświetleń.

To bardzo, bardzo, bardzo emocjonujące i fascynujące – mówi Roman. A pytany, ile psów uratował, odpowiada: – Nie umiem policzyć… to za dużo – nic dziwnego, że nie jest w stanie policzyć, bo ów sześciolatek uratował ponad tysiąc psów.

Internauci są wzruszeni, gdy oglądają filmiki, w których pojawia się Roman w towarzystwie kolejnych ratowanych zwierzaków. Pojawia się też mnóstwo komentarzy.

Sześciolatek uratował ponad tysiąc psów

Jen i Roman to najbardziej niesamowici ludzie, jakich kiedykolwiek poznałam. Szczerzy i autentyczni. Pomagają bezdomnym (Madison Ozaki).

Sześciolatek i pies
fot. Facebook / Project Freedom Ride

Jen wychowuje zdumiewająco inteligentnego, troskliwego i charyzmatycznego młodego człowieka. Roman jest nad wiek dojrzały i jeśli tak działa, mając sześć lat, to nie jestem sobie w stanie wyobrazić, co będzie, gdy skończy 18 lat. Rodzina musi być z niego dumna. Roman, jesteś bohaterem! Tak trzymaj! Pozdrowienia z Connecticut (Chris Bryant).

Takich i podobnych wpisów są tysiące, a Roman wciąż daje przykład, że pomagać można w każdym wieku.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments