Test: Czy znasz podstawy szkolenia psów?


Znasz już podstawy szkolenia psów? Wypełnij test i sprawdź, czy wiesz, jak należy uczyć psa posłuszeństwa i sztuczek!

Czy znasz podstawy szkolenia psów? Sprawdź wyniki!

25-32 punktów

  • Wyczucie i precyzja

Szkolenie psów nie ma przed tobą żadnych tajemnic! Doskonale wiesz, na czym polegają pozytywne metody szkolenia psów i umiesz dostosować je do sytuacji. Potrafisz także odpuścić wtedy, gdy sprawa jest naprawdę przegrana, jak w przypadku pogoni za leśną zwierzyną. Myślałeś kiedyś o karierze trenera?

17-24 punktów

  • Trzymasz poziom!

Pozytywne szkolenie nie jest ci obce i znasz sporo przydatnych trików, jednak nie zawsze umiesz je odpowiednio zastosować. Jeśli posiadasz chętnego do nauki czworonoga bez dużych problemów behawioralnych, to pewnie jesteś w stanie nauczyć go większości potrzebnych rzeczy. I tak naprawdę – czego chcieć więcej?

10-16 punktów

  • Szkolenie bez ładu i składu

Starasz się stosować niektóre zasłyszane lub przeczytane porady, ale chyba nie do końca wiesz, o co w nich chodzi. By nie robić swojemu psiakowi bałaganu w głowie, powinieneś poczytać więcej artykułów na temat szkolenia psów, zrezygnować z awersyjnych technik i postawić na pozytywne metody. Spróbuj – na pewno łatwiej będzie ci w ten sposób nawiązać z psem dobrą relację i nauczyć go niezbędnych umiejętności!

8-9 punktów

  •  Średniowieczne metody

Zdecydowana większość twoich metod szkoleniowych opiera się na awersji, przymusie i teorii dominacji. Dla dobra swojego psa powinieneś jak najszybciej uaktualnić swoją wiedzę o szkoleniu psów. W przeciwnym razie skończysz z może i posłusznym, ale bardzo zastraszonym czworonogiem!

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments