Jak wybierać ubrania, by nie zbierały psich kłaków?

fot. Shutterstock

Najlepsze ubrania dla psiary niewątpliwie muszą być wygodne i stylowe. Niestety większość materiałów to prawdziwy lep na psie kłaki!

Ukochany czworonóg towarzyszy nam wszędzie – w pracy, na spotkaniu z przyjaciółmi, w samochodzie, w pociągu… Nawet jeśli tak naprawdę został w domu! Kłaki na ubraniach zawsze zdradzą fakt, że jesteśmy opiekunami psiaka. Wiele stylowych kreacji uległo też tragicznym wypadkom, plącząc się w psie pazury czy tracąc swój blask pod warstwą psiej śliny. Jakie ubrania dla psiary będą równocześnie wygodne, stylowe i psio-odporne?

Najlepsze ubrania dla psiary

Nie da się ukryć, że ubrań przed psimi kłakami nie obronimy. Nawet jeśli nie będziemy w nich chodzić po domu, siadać z psem na kanapie i prać z domowymi dresami, futro zwierzaka i tak się na nich znajdzie! Na szczęście istnieje kilka materiałów, które przyciągają kłaczki w trochę mniejszym stopniu. Niektóre z nich są też bardziej odporne na psie pazury i nie wchłaniają śliny zwierzaków.

Dżins

Ten materiał chyba nigdy nie wyjdzie z mody! Dżinsowe spodnie zawdzięczają swoją popularność wyjątkowej odporności na przetarcia i rozerwania. Nie zbierają też tak dużo sierści i psiej śliny jak bawełna. Wygodne dżinsy to dobry wybór zarówno do pracy, jak i na miejski spacer ze zwierzakiem. A najważniejsze – można je prać i prać, a one wciąż wyglądają dobrze!

Poliester

Ubrania z poliestru nie chłoną wody i odporne są na rozmaite plamy. Sprawdzą się więc świetnie przy mocno śliniących się psiakach. Materiał ten nie gniecie się, wyjątkowo szybko schnie, a podczas prania nie mechaci się i nie odkształca. To wszystko sprawia, że ubrania z poliestru to prawdziwa garderoba do zadań specjalnych, którą powinna mieć każda psiara. Uwaga – najtańsze ubrania z tego materiału mogą nie być zbyt przewiewne ani przyjemne w dotyku. Dlatego nawet jeśli zamierzamy w nich chodzić tylko na psie spacery, powinniśmy ostrożnie je wybierać.

Szyfon

Ten delikatny materiał łatwo ulegnie rozerwaniu w starciu z psimi pazurami, wymaga delikatnego prania i prasowania. Jednak psie kłaki wyjątkowo słabo czepiają się zrobionych z niego ubrań. Zwiewny i elegancki szyfon nada się na wyjście do pracy, firmową imprezę czy na randkę – wszędzie tam, gdzie chcesz wyglądać zarówno elegancko, jak i nie zdradzać obecności góry psich kłaków w zakamarkach szafy!

Sztuczna skóra (skaj)

Ubrania ze sztucznej skóry to najczęściej kurtki, rzadziej spodnie. Materiał ten jest mało przewiewny, za to zupełnie nie pochłania wilgoci i łatwo zmyć z niego wszelkie zabrudzenia. Skaj jest też bardzo odporny na rozdarcia – nie straszne mu psie pazury i zęby! Ubrania ze sztucznej skóry sprawdzą się w szafie nawet psiary, która opiekuje się dużym, energicznym i wyjątkowo liniejącym zwierzakiem, który wszystko zaślinia.

Przydatne wskazówki

Jeśli chcesz uchronić eleganckie ubrania przed pazurami i śliną psiaka, który lubi witać się z tobą po powrocie z pracy, miej przy wejściu przygotowany jakiś stary sweter. Zarzucenie go na wierzch koszuli pozwoli ci z pełnym entuzjazmem przywitać się z podopiecznym, nie żegnając się przy okazji z garderobą!

Poza tym pierz „psie” ubrania osobno i trzymaj z daleka od tych eleganckich. Nawet jednorazowe, przypadkowe wrzucenie do pralki zakłaczonych dresów może sprawić, że nie będziesz w stanie wyskubać resztek sierści z ukochanej sukienki!

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments