Ratowali tonącego psa. U weterynarza okazało się, że pomogli… wilkowi


Estończycy pracujący przy budowie tamy Sindii na Parnawie zauważyli zwierzę płynące przez lodowatą wodę. Rzucili się na pomoc myśląc, że to pies potrzebujący ratunku. Przemarznięte zwierzę odwieźli do weterynarza, gdzie uratowany pies okazał się... wilkiem.

Dwaj pracownicy budowy, Robin Sillamae i Rando Kartsepp zauważyli płynące między krą na rzece zwierzę. Wspólnymi siłami rozbili i odsunęli lód z drogi płynącego czworonoga, a następnie wyciągnęli przemarznięte zwierzę z wody i osuszyli ręcznikiem. Uratowany pies okazał się wilkiem.

Czy od początku podejrzewali, że coś jest nie tak? Po bliższych oględzinach wyczerpanego zwierzęcia nabrali wątpliwości, czy na pewno mają do czynienia z psem. Jednak mimo to zdecydowali przenieść zwierzę do samochodu w celu ogrzania go. Następnie zadzwonili do The Estonian Union for the Protection of Animals (EUPA), która poleciła im kierować się do lecznicy weterynaryjnej w Parnawie. Zmęczone zwierzę zasnęło na nogach Kartseppa i tylko od czasu do czasu poruszało głową.

Jednak nie pies?

Pracownicy kliniki weterynaryjnej nie byli do końca pewni, jakim zwierzęciem się opiekują. Dopiero lokalny myśliwy rozwiał wątpliwości – uratowany pies okazał się wilkiem.

Publiée par Eestimaa Loomakaitse Liit sur Jeudi 21 février 2019

Na początku zwierzę było tak zmęczone, że nie wykazywało żadnego oporu. Trzymaliśmy je po prostu w pokoju. Jednak kiedy już rozeznało się w sytuacji, miałem wrażenie, że może się zrobić niebezpieczne. Przenieśliśmy je więc do klatki – powiedział dyrektor kliniki Tarvo Markson w wywiadzie dla estońskiej gazety Postimees.

Po przyjeździe do kliniki wilk cierpiał na silną hipotermię i był w głębokim szoku, jednak nie odniósł innych obrażeń. Już tego samego dnia został postawiony na nogi. Zaopatrzono go w nadajnik GPS i wypuszczono na wolność. EUPA opłaciła leczenie zwierzęcia i oznajmiła, że bez pomocy mężczyzn wilk najprawdopodobniej by nie przeżył.

Jesteśmy zadowoleni z tego, jak skończyła się ta sprawa i pragniemy podziękować wszystkim, którzy brali w niej udział – przede wszystkim mężczyznom, którzy uratowali wilka i pracownikom kliniki, którzy nie bali się opiekować dzikim zwierzęciem – oświadczyła EUPA.

Uratowany pies okazał się wilkiem

Zastanawiacie się pewnie, jak na odkrycie, że uratowany pies okazał się wilkiem, zareagowali sami mężczyźni. Ich wyjaśnienie wcale nie jest takie oczywiste…

Nie wiem, czy bylibyśmy tacy odważni wiedząc, że ratowane zwierzę jest wilkiem. Ale na pewno byśmy go nie zostawili, ponieważ każde zwierzę ma prawo do życia – powiedział Kartsepp.

Z tą myślą zostawiamy was na ten weekend!

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments