„Wiem, jak to jest, gdy umiera ci pies”. Ta piosenka porusza do szpiku kości


Zdjęcia, zabawka, wiersz czy piosenka - sposobów na zatrzymanie wspomnień po ukochanym pupilu jest wiele. "W Pamięci Pies" to utwór, którego tekst poruszy każdego.

Ten niedzielny spacer nad Wisłą nie zwiastował żadnej tragedii. Niestety kilka godzin później ukochany pupil Mateusza Jareckiego – wokalisty grupy muzycznej Ursyn Syn Niedźwiedzia – odszedł za Tęczowy Most. Odejście, zwłaszcza tak nagłe i niespodziewane, czworonożnego przyjaciela, który jest naszym członkiem rodziny, to bolesne doświadczenie dla każdego opiekuna zwierzęcia. Aby przejść przez proces żałoby, przepracować ból i pogodzić się ze stratą zwierzęcia, wokalista napisał utwór „W Pamięci Pies”. Utwór, którego tekst trafia w serce każdego opiekuna czworonoga.

„Wiem, jak to jest, gdy umiera ci pies”

Chociaż miał jedenaście lat, to kondycją dorównywał pięcioletniemu psiakowi. To nie żadna choroba, a niedzielny spacer nad Wisłą okazał się zabójczy. A wszystko przez zjedzenie czegoś trującego… Od śmierci Iwana – psa Mateusza Jareckiego – minęły dwa lata.

Żałoba to niezwykle trudny czas, w którym każdy na swój sposób próbuje pogodzić się ze stratą ukochanego pupila. Mateusz Jarecki, aby odnaleźć się w tej nowej dla niego rzeczywistości, napisał pożegnalny tekst. Chociaż utwór „W Pamięci Pies” powstał po to, by upamiętnić Iwana, to w rzeczywistości każdy opiekun zwierzęcia, któremu zmarł jego ukochany pupil, może utożsamić się z tą wzruszającą piosenką. 

Pierwszy utwór z debiutanckiej płyty

Teledysk do utworu miał swoją premierę 31 marca tego roku na YouTube. W wideoklipie wystąpiła Sakura – suczka Mateusza Jareckiego, która zaprezentowała swój kunszt aktorski. Piosenka wokalisty Ursyn Syn Niedźwiedzia z udziałem Marty Filipiuk Michniewicz Mamalu jest szeroko komentowana przez opiekunów zwierząt domowych, którzy dzielą się swoimi trudnymi doświadczeniami związanymi ze śmiercią pupila.

Zgodnie z wynikami ogólnopolskiej ankiety, którą przeprowadziliśmy wraz z Esthimą i portalem Koty.pl, kiedy umiera pupil, dla co trzeciego opiekuna (35,3%) najważniejsze jest zachowanie wspomnień. Prawie 88% ankietowanych deklaruje, że zachowało po swoim zwierzęciu namacalną pamiątkę – przede wszystkim zdjęcia (63,4%). Co dziesiąta osoba zatrzymała zabawkę, a blisko 5% opiekunów – pukiel sierści. Więcej o tym – TUTAJ.

źródło: krakow.wyborcza.pl | zdjęcie główne: www.youtube.com

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments