Zostawiła yorka w aucie na nasłonecznionym parkingu, po czym poszła na zakupy


Pozostawianie psów bez opieki w nagrzanych samochodach może skończyć się dla nich śmiercią. Dużo się o tym mówi, ale - jak widać - wciąż za mało. Ta starsza kobieta zostawiła yorka w aucie przy 38 stopniach!

Lato w Polsce z każdym rokiem staje się coraz bardziej upalne. Świadomi opiekunowie psów dbają o swoje czworonogi i starają się zabezpieczyć psiaki przed negatywnymi skutkami wysokich temperatur. W internecie można spotkać się także z ostrzeżeniami, by pod żadnym pozorem nie zostawiać psów w nagrzanych samochodach bez opieki. Wielokrotnie zamieszczane są także historie psiaków, które przez bezmyślność swoich właścicieli straciły życie w nasłonecznionym aucie. Jednak takie ostrzeżenia wciąż nie przynoszą wystarczających rezultatów. W środę pewna mieszkanka Poznania zostawiła yorka w aucie i wraz z koleżanką udała się na zakupy.

Kobieta zostawiła yorka w aucie. Temperatura sięgała 38 stopni w cieniu!

Ciężko oddychającego psiaka pozostawionego w samochodzie zaparkowanym przy supermarkecie zauważyła przechodząca obok osoba. Natychmiast powiadomiła odpowiednie służby i zdecydowała się zaczekać na nieodpowiedzialnego właściciela.

W aucie pod Tesco, przy 38 stopniach w cieniu, został pozostawiony piesek york i ciężko oddychał. Miał dwa małe lufciki i wodę, ale w takich warunkach małego psa można zostawić maksymalnie 5-10 minut! Czekałam więc przy samochodzie, by sprawdzić, czy nic mu się nie dzieje i móc interweniować. Powiadomiłam też służby – wyjaśnia Katarzyna dla gazety epoznan.pl

zostawiła yorka w aucie
fot. www.epoznan.pl

Po 30 minutach przy samochodzie zjawiła się starsza kobieta będąca właścicielką psa wraz ze swoją koleżanką. Na zwrócenie uwagi przez Katarzynę zareagowała oburzeniem mówiąc, że sama wie najlepiej, co jest dobre dla jej psa.

Pozostawienie psa w nagrzanym samochodzie to znęcanie się nad zwierzętami!

Bezmyślne narażenie zwierzęcia na utratę życia i zdrowia poprzez pozostawienie go w nagrzanym samochodzie uznawane jest za znęcanie się nad psem. Za niehumanitarne traktowanie zwierząt niefrasobliwego właściciela może czekać nawet kara więzienia. Ledwo uchylone okna i pozostawiona psu woda niestety nie uchronią czworonoga przed groźnym dla życia przegrzaniem. Tym bardziej, jeśli auto zostało zaparkowane w pełnym słońcu. Nawet w samochodach, które postawione zostały w cieniu, temperatura wzrasta bardzo szybko. W kilkanaście minut może stać się nie do zniesienia!

Co możesz zrobić, gdy zauważysz psa w nagrzanym samochodzie?

Widząc psa zamkniętego w samochodzie w upalny dzień, postaraj się odnaleźć właściciela czworonoga. Zawiadom także policję o zaobserwowanej sytuacji. Jeśli samochód zaparkowany jest przy supermarkecie, udaj się do obsługi, by przez mikrofon poinformowali właściciela zwierzaka o podjętych przez ciebie działaniach. W przypadku, gdy zauważony przez ciebie pies ma wyraźne problemy z oddychaniem lub jego stan wskazuje na sytuację zagrażającą jego zdrowiu, masz prawo wybić w samochodzie szybę w celu uratowania czworonoga!

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments