W upalny dzień zamknęli psa w samochodzie i… poszli na zakupy

fot. Shutterstock

Upały dają się we znaki wszystkim, również naszym pupilom. W Garwolinie przechodzień zaalarmował policjantów o tym, że pies został zamknięty w samochodzie w upał.

„Pies pozostawiony w samochodzie w upał, a opiekunowie…” – w okresie letnim można przeczytać bardzo wiele takich nagłówków. Mimo ostrzegania i wspominania o tragicznych w skutkach konsekwencjach takiego zachowania, wciąż wielu opiekunów zostawia w samochodzie swojego pupila.

„Zapomnieli zabrać psa ze sobą”

Funkcjonariusze policji w Garwolinie tuż przed godziną 13.00 otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Długiej ktoś zamknął psa w samochodzie. Według ustaleń policjantów czworonóg przebywał tam około 40-50 minut. Opiekunowie w tym czasie robili zakupy i, jak się później tłumaczyli, „zapomnieli zabrać psa ze sobą”.

Zgłoszenie o psie pozostawionym w zamkniętym samochodzie volkswagen kombi otrzymaliśmy o godzinie 12.41. Zwierzę przebywało w samochodzie około 40-50 minut. Mężczyzna, który zauważył psa i zgłosił to na policję, z pewnością zasługuje na pochwałę. Nie wszyscy reagują w takiej sytuacji, a to przecież mogło być dziecko. Niestety, zdarzają się takie przypadki na terenie kraju, a mamy temperaturę ponad 30 stopni. Gdy do auta wrócili jego właściciele, okazało się, że przyjechali zrobić zakupy. Kobieta i mężczyzna oświadczyli, że zapomnieli zabrać psa ze sobą. Na szczęście pies jest cały i zdrowy – dla egarwolin.pl wypowiedział się asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. 

Postawa przechodnia nie tylko zasługuje na pochwałę, ale jest też wzorem do naśladowania. Każdy, kto jest świadkiem takiego zajścia, powinien zachować się tak samo.

Pies w samochodzie w upał? Reaguj!

Samochód może się bardzo szybko nagrzać i stać się dla zwierzęcia pułapką z temperaturą, która jest nie do wytrzymania. Nawet jeśli na dworze wcale nie ma takiego upału, nigdy nie zostawiaj pupila w samochodzie. Cóż, pewnie kilkukrotnie zdarzało wam się stać w upalny dzień w korku, a jeśli nie, to spróbujcie to sobie wyobrazić – oczywiście z wyłączoną klimatyzacją. Samochód nagrzewa się bardzo szybko, a uchylone okno tak naprawdę na niewiele się zdaje. Czworonóg pozostawiony w samochodzie zbyt długo może nawet umrzeć. Dlatego bez względu na pogodę i porę roku – nie zostawiaj w nim swojego pupila.

Powyższa historia ma szczęśliwe zakończenie. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Kiedy widzisz psa zamkniętego w samochodzie – nie bój się reagować!

Źródło: egarwolin.pl

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments