Jak zrobić matę węchową dla psa?


Kończą ci się pomysły na zabawę z psem? A może twój pies jest już znudzony swoimi zabawkami? Czas zatem na coś nowego! Przedstawiamy praktyczny poradnik.

Psy uwielbiają zabawy ze smakołykami, którym nie potrafią się oprzeć. Możecie być pewni, że mata węchowa będzie idealnym sposobem na zajęcie psiej głowy. Taki niepozorny kawałek dywaniku z kolorowymi frędzlami, a dostarcza tak wiele radości. Jak zrobić matę węchową dla psa? Oto praktyczny poradnik!

Zmysł węchu

Węch jest najważniejszym psim zmysłem. Psi nos jest bowiem wyposażony w około 200 milionów receptorów węchowych. To właśnie dzięki zapachom czworonóg zbiera informacje chociażby o otaczającym go świecie, pobratymcu czy rozpoznaje potencjalne zagrożenia. Psi nos skrywa wiele możliwości, dlatego coraz częściej jest wykorzystywany w wielu zawodach. Z pomocy psów korzystają też naukowcy. Czworonogi, wykorzystując potęgę psiego nosa, pomagają wytropić narkotyki, odnaleźć zaginione osoby czy mogą wykryć chorobę. Dlatego coraz więcej opiekunów chce sprawdzić umiejętności węchowe swoich psów w domowych warunkach. W rzeczywistości praca nosem jest dla czworonoga świetną zabawą. I tutaj z pomocą przychodzi  właśnie mata węchowa.

Jak zrobić matę węchową dla psa?

Mata węchowa zajmie uwagę waszego psa na naprawdę długi czas, a także dostarczy mu wiele nowych wrażeń. Zarówno tych węchowych, jak i smakowych.

W internecie można kupić takie maty gotowe, ale ich samodzielne przygotowanie nie jest trudne, a na pewno dużo tańsze. No i daje ogromną satysfakcję! Wystarczy zaopatrzyć się w gumową wycieraczkę, polarowy koc (ewentualnie ręcznik) i nożyczki. Materiał należy pociąć w paseczki i przewiązać przez każdą dziurkę. Poniżej znajduje się film, który wyjaśnia krok po kroku, jak wykonać taką świetną zabawkę:

Jak widzicie, matę można wykonać samemu w kilku nieskomplikowanych krokach. Taka mata węchowa z pewnością będzie dla waszego pupila miłą odmianą. A może już zrobiliście taką matę dla swoich psów? Jeśli tak, to pochwalcie się efektami!

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments