15.07.2022
Bohaterski pies Mister wytropił zaginionego 36-latka. Prawdopodobnie uratował mu życie!
Marianna Adamska
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Służbowy pies Mister po raz kolejny zapobiegł tragedii. Funkcjonariusz na czterech łapach wytropił zaginionego 36-latka.
fot. Policja Chełm
Ma doskonałą intuicję i niesamowity węch - obie te rzeczy na co dzień wykorzystuje w swojej pracy. Mister wraz ze swoim przewodnikiem uczestniczył w poszukiwaniach zaginionego 36-latka. Pies policyjny wytropił mieszkańca Chełma w niespełna pół godziny.
Funkcjonariusz na czterech łapach
W sobotę, 9 lipca 2022 roku, dyżurny chełmskiej policji przyjął zgłoszenie o zaginionym 36-latku. Z informacji wynikało, że mężczyzna może chcieć targnąć się na swoje życie. Jak przekazała komisarz Ewa Czyż, mieszkaniec Chełma „pozostawił przy lesie w miejscowości Jagodne swój samochód i oddalił się w nieznanym kierunku”. W takich sytuacjach czas odgrywa bardzo ważną rolę. Dlatego funkcjonariusze policji niezwłocznie przystąpili do poszukiwań 36-latka. Na miejsce skierowano przewodnika - sierżanta sztabowego Jakuba Nosala i jego czworonożnego podopiecznego.
Mister w akcji
Pies pełniący służbę w chełmskiej policji spisał się rewelacyjnie. Wytropił 36-latka w pół godziny.
Czworonożny funkcjonariusz, gdy tylko podjął trop, ruszył w głąb lasu. Po niespełna pół godziny, w odległości około półtora kilometra od samochodu, wytropił leżącego na ziemi mężczyznę. 36-latek był przytomny. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia - informuje komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka chełmskiej policji.
Jakiś czas temu pisaliśmy o kilkuletnim psie terapeutycznym o imieniu Digby. Labradoodle odwiódł młodą kobietę od zamiaru odebrania sobie życia. Więcej o tej historii przeczytasz pod tym linkiem: www.psy.pl/artykuly/aktualnosci/digby.
Wszystkie osoby, które zmagają się z myślami samobójczymi, mogą uzyskać pomoc na stronie: samobojstwo.pl. Komisarz Ewa Czyż podkreśla, że:
Każdy z nas może mieć w życiu słabsze chwile. Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami i nie wstydźmy się prosić o wsparcie osoby i instytucje, które pomogą nam przejść przez ten trudny czas. Bezpłatnie i anonimowo możemy skontaktować się ze specjalistami dyżurującymi pod numerem Kryzysowego Telefonu Zaufania 116 123 i Telefonem dla Dzieci i Młodzieży 116 111.
źródło: lubelska.policja.gov.pl
Redakcja poleca:
1. Psy policyjne. Jakie rasy mogą służyć w policji?
2. Jak nauczyć psa noszenia kagańca? Znamy sprawdzony sposób!
Zobacz powiązane artykuły
02.06.2023
Wystawiła psom zatrute jedzenie! Publicznie się do tego przyznała
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Jedna z mieszkanek wsi pod Wrocławiem postanowiła ukarać osoby, które zapominają, że sprzątanie po psie to obowiązek. Po wcześniejszych groźbach wystawiła trutkę. Za próbę otrucia psów grozi jej pozbawienie wolności.
undefined
31.05.2023
Pies z dyplomem! Pomógł opiekunce ukończyć studia
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Justin i Grace to nierozłączna para. Pies Justin i jego opiekunka Grace razem uczęszczali do college'u i razem go ukończyli. Dyrektor uniwersytetu postarał się o to, aby Justin również otrzymał dyplom.
undefined
30.05.2023
W Ustroniu Morskim psy wejdą na plażę. Przepis był bezprawny!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Wakacje w towarzystwie ukochanego pupila to spełnienie marzeń wielu psiarzy. Choć sporo hoteli i ośrodków chętnie gości czworonożnych przyjaciół, to wciąż zdarzają się zakazy, które uniemożliwiają zabranie pupila na urlop. Tym razem taki zakaz zostanie zniesiony.
undefined