15.07.2022
Bohaterski pies Mister wytropił zaginionego 36-latka. Prawdopodobnie uratował mu życie!
Marianna Adamska
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Służbowy pies Mister po raz kolejny zapobiegł tragedii. Funkcjonariusz na czterech łapach wytropił zaginionego 36-latka.
fot. Policja Chełm
Ma doskonałą intuicję i niesamowity węch - obie te rzeczy na co dzień wykorzystuje w swojej pracy. Mister wraz ze swoim przewodnikiem uczestniczył w poszukiwaniach zaginionego 36-latka. Pies policyjny wytropił mieszkańca Chełma w niespełna pół godziny.
Funkcjonariusz na czterech łapach
W sobotę, 9 lipca 2022 roku, dyżurny chełmskiej policji przyjął zgłoszenie o zaginionym 36-latku. Z informacji wynikało, że mężczyzna może chcieć targnąć się na swoje życie. Jak przekazała komisarz Ewa Czyż, mieszkaniec Chełma „pozostawił przy lesie w miejscowości Jagodne swój samochód i oddalił się w nieznanym kierunku”. W takich sytuacjach czas odgrywa bardzo ważną rolę. Dlatego funkcjonariusze policji niezwłocznie przystąpili do poszukiwań 36-latka. Na miejsce skierowano przewodnika - sierżanta sztabowego Jakuba Nosala i jego czworonożnego podopiecznego.
Mister w akcji
Pies pełniący służbę w chełmskiej policji spisał się rewelacyjnie. Wytropił 36-latka w pół godziny.
Czworonożny funkcjonariusz, gdy tylko podjął trop, ruszył w głąb lasu. Po niespełna pół godziny, w odległości około półtora kilometra od samochodu, wytropił leżącego na ziemi mężczyznę. 36-latek był przytomny. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia - informuje komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka chełmskiej policji.
Jakiś czas temu pisaliśmy o kilkuletnim psie terapeutycznym o imieniu Digby. Labradoodle odwiódł młodą kobietę od zamiaru odebrania sobie życia. Więcej o tej historii przeczytasz pod tym linkiem: www.psy.pl/artykuly/aktualnosci/digby.
Wszystkie osoby, które zmagają się z myślami samobójczymi, mogą uzyskać pomoc na stronie: samobojstwo.pl. Komisarz Ewa Czyż podkreśla, że:
Każdy z nas może mieć w życiu słabsze chwile. Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami i nie wstydźmy się prosić o wsparcie osoby i instytucje, które pomogą nam przejść przez ten trudny czas. Bezpłatnie i anonimowo możemy skontaktować się ze specjalistami dyżurującymi pod numerem Kryzysowego Telefonu Zaufania 116 123 i Telefonem dla Dzieci i Młodzieży 116 111.
źródło: lubelska.policja.gov.pl
Redakcja poleca:
1. Psy policyjne. Jakie rasy mogą służyć w policji?
2. Jak nauczyć psa noszenia kagańca? Znamy sprawdzony sposób!
Zobacz powiązane artykuły
07.05.2025
Tragedia w Cesarce. Chciała ratować psa, oboje zostali porażeni prądem
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
To miał być zwykły, wiosenny spacer z psem. Niestety, zakończył się dramatem. 2 maja w miejscowości Cesarka (woj. łódzkie), niedaleko hotelu w gminie Stryków, 50-letnia kobieta rzuciła się na pomoc swojemu psu, który nagle znalazł się w wodzie. Gdy weszła do zbiornika, oboje zostali porażeni prądem.
undefined
04.05.2025
Kaganiec weterynaryjny może być groźny dla zdrowia psa!
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Jeśli twój czworonóg z różnych względów musi nosić kaganiec, pamiętaj – kaganiec weterynaryjny nie nadaje się na spacery ani do autobusu! Czym grozi taki błąd?
undefined
23.04.2025
Pies uratowany spod falochronu! Niezwykła akcja ratunkowa w Kołobrzegu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
To miała być spokojna niedziela. Jednak spacerowicze przy kołobrzeskim falochronie natknęli się na coś, co poruszyło całe miasto – spod betonowych gwiazdobloków wydobywał się piskliwy głos uwięzionego psa.
undefined