14.01.2020
Projekt Pethelp Plus zakończony! Co dał uczestnikom?
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Regularna aktywność, wizyty profilaktyczne, nauka komend i sztuczek oraz specjalnie dobrana dieta. Jak zmieniło się życie pupili uczestników projektu po 2 miesiącach?
fot. Shutterstock
Założeniem projektu było zwiększenie jakości życia zwierząt domowych, w tym zwiększenie ilości wizyt profilaktycznych, utrzymanie prawidłowej diety, zachęcanie do regularnej aktywności, nauka komend i sztuczek.
Projekt Pethelp Plus – na czym polegał?
Na początku września rozpoczął się projekt Pethelp Plus. Do wyjątkowej grywalizacji zgłosiło się wielu chętnych psich opiekunów. Celem tego przedsięwzięcia była nie tylko poprawa stanu zdrowia czworonogów, ale też zacieśnienie więzi pomiędzy zwierzęciem a jego opiekunem.
Grywalizacja rozpoczęła się od badań profilaktycznych – dokładnego wywiadu przeprowadzonego przez lekarza weterynarii i kontroli wagi. Następnie uczestnicy otrzymali dwumiesięczny zapas specjalistycznej karmy oraz innowacyjną smart-obrożę. Mierzy ona poziom aktywności zwierzęcia i podpowiada, czy ma odpowiednią ilość ruchu.
Uczestnicy mieli do wykonania różne zadania, które wspomagały rozwój fizyczny i behawioralny zwierzęcia. Każde z nich było nagradzane punktami.
Kim byli uczestnicy projektu?
Sam projekt rozpoczął się ankietą, która miała na celu wybrać uczestników. Już z samego formularza można wyciągnąć ciekawe wnioski. Jak się okazuje, większość opiekunów psów otyłych ma pracę biurową i umysłową. Oprócz tego:
- 20% psów nie wykonuje z właścicielem innej aktywności niż spacer (to zwierzaki z nadwagą)
- 75% psów z nadwagą jest wykastrowanych
- 26% psów choruje na stawy
- 17% właścicieli otyłych psów podaje im resztki ze stołu
- 68% właścicieli podaje smakołyki między posiłkami
Odchudzone i zdrowsze
Po dwóch miesiącach możemy jednoznacznie stwierdzić, że projekt zakończył się pozytywnym wynikiem. Udało się odchudzić 72,2% psów, a średni spadek wagi wyniósł 6,88%. Aż 78% uczestników projektu stwierdziło po projekcie, że częste chodzenie do lekarza weterynarii zapobiega rozwojowi chorób.
Jedna z uczestniczek, dzięki projektowi i przeglądowym badaniom (badanie krwi i przegląd zdrowia), wykryła u swojego psa przewlekłą niewydolność nerek. Projekt uświadomił jej, jak ważne są częste badania psa – zwłaszcza pupila w starszym wieku. Pies został poddany leczeniu, a jego stan zdrowia uległ znacznej poprawie.
Artykuł sponsorowany
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
13.06.2025
Zginęła ratując psa z torów. 42-letnia kobieta nie zdążyła przed nadjeżdżającym pociągiem
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Miała tylko kilka sekund. Alicia Leonardi próbowała ściągnąć psa swojego byłego partnera z torów kolejowych. Nie zdążyła. Wypadek w stanie New Hampshire pokazuje, jak wielką cenę czasem płacimy za miłość do zwierząt.
undefined
31.05.2025
Siła relacji człowieka i zwierzęcia: W chwilach stresu wolimy przytulić psa niż rozmawiać z partnerem
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Globalne badanie przeprowadzone przez firmę Mars i platformę Calm potwierdza to, co wielu opiekunów zwierząt domowych czuje intuicyjnie – nasze relacje z pupilem mają realny wpływ na dobrostan psychiczny.
undefined
14.05.2025
Psy w schroniskach potrzebują nie tylko karmy. Trwa akcja „Bezpieczny Zwierzak”
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Bezdomne psy w schroniskach zmagają się nie tylko z głodem i samotnością. Brakuje też środków na ich bezpieczeństwo. Ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczny Zwierzak”, w której każdy może pomóc – już za 10 zł!
undefined