Psi prezentownik na walentynki. Czym zaskarbisz sobie miłość pupila?

Joanna Żołnierkiewicz

Joanna Żołnierkiewicz

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Niektórzy twierdzą, że walentynki to dzień jak co dzień. To prawda, ale czy nie może być dodatkową okazją do obdarowania naszego psiaka? Na pewno z miłością w oczach podziękuje nam za kolejny pyszny i zdrowy przysmak czy zabawkę. Tylko co mu można konkretnie dać?

psi prezentownik na walentynki

Fot. Shutterstock

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka – utarte zdanie, ale przecież prawdziwe. Czworonóg często okazuje nam swoją miłość – macha ogonem na nasz widok, liże po twarzy, przytula się i zawsze chce być w pobliżu. Obdarowuje bezwarunkowym uczuciem. Walentynki to świetna okazja, by pokazać swojemu czworonożnemu przyjacielowi, że jest dla nas ważny.

Psi prezentownik na walentynki. Co możesz podarować swojemu psiakowi?

Pomysłów jest naprawdę wiele! To, co podarujesz swojemu psu, zależy od twojej relacji z nim i jego charakteru. To ty dokładnie wiesz, czego w tym momencie potrzebuje. Prezent nie musi być wyszukany, ważne, by był od serca. A pies na pewno to… wywęszy!

Przedstawiamy nasz psi prezentownik na walentynki, który być może pomoże ci w wyborze idealnego podarunku dla czworonożnego przyjaciela. Nasze sugestie mogą cię zainspirować. I pamiętaj – prezenty psiakowi możesz dawać nie tylko od święta. 🙂

Same pyszności!

To, że pies powinien przyjmować dobrą jakościowo karmę, na pewno wiesz. Nie będziemy zalecać nagłej zmiany diety. W walentynki możesz za to podarować pupilowi jakiś nieoczekiwany smakołyk. Mogą nim być na przykład… suszone krewetki bądź ekologiczne przysmaki z larwami chrząszczy. Pobudzone kubki smakowe psiaka wprawią go w błogi nastrój.

emiteo

Zabawki, które nie nudzą

Większość psów uwielbia dużo aktywności i różnorodności. I nie wystarczy im kilka spacerów dziennie z odrobiną zabawy, na przykład gonieniem za fruwającym obiektem. Czworonóg choć chwilowo wyszaleje się na dworze, to odpoczywając w domu, w pewnym momencie poczuje nudę. Bo zmęczyć musi się nie tylko fizycznie, lecz także psychicznie. Wtedy na pomoc przychodzą zabawki. Tradycyjne, które już ma, mogą nie dostarczać mu wystarczającej ilości bodźców i spełniać oczekiwań. Nawet najlepsza ulubiona rzecz może kiedyś się znudzić. Na walentynki spraw swojemu psu zabawkę… interaktywną. To takie gadżety, które dostarczają zwierzakowi jednocześnie rozrywki i angażują wszystkie zmysły. Specjalne aktywności potrafią skupić na wiele długich minut nawet najbardziej nadpobudliwego psiaka!

Gryzaki

Gryzienie i żucie to czynności, które wspierają prawidłowy rozwój psa w każdym momencie jego życia. Powinien mieć zatem zawsze łatwy dostęp do gryzaka bądź czegoś, co może w bezpieczny sposób przygryzać i lizać. To akcesorium powinno być wybrane w przemyślany sposób. Czy wiesz, co będzie dla psa najlepszym gryzakiem – zdrowym i niskokalorycznym? Odpowiedź może cię zaskoczyć! Podaj swojemu pupilowi… marchewkę. Na walentynki możesz pójść psu na odstępstwa i podać mu bardziej kaloryczny gryzak naturalny, np. uszy, żwacze, penisy, szczególnie gdy jest na diecie (wyłącznie jednorazowo!). Pamiętaj jednak, że muszą pochodzić ze sprawdzonego źródła i mieć dobra datę przydatności do spożycia. Wytrzymałą zabawką-gryzakiem jest kong. Jest elastyczny, sprężysty i odpowiednio miękki. Posłuży na wiele sposobów. Uwaga! Gryzaki podawaj psu zawsze pod nadzorem.

pies gryzak marchewka

A może zrób to sam?

Ileż to w internecie jest inspiracji! Jeśli masz odrobinę czasu, umiejętności i zacięcia, możesz spróbować wykonać psu prezent samodzielnie. Produkty DIY są unikalne, a zrobione przemyślanie – idealnie spełnią potrzeby pupila. Bo sam opiekun najlepiej wie, co dla zwierzaka najlepsze. Możesz psu między innymi uszyć ubranko na zimne wczesnowiosenne spacery, wykonać zabawkę z kolorowych materiałów albo uroczego pluszaka, zrobić legowisko albo minimebel na miski z karmą i wodą. Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia.

Podaruj psu swój czas

Czas to bezcenna rzecz. Na pewno każdy psiak, który rzadko widzi swojego opiekuna, ucieszy się, gdy będzie go miał w pobliżu dużo dłużej niż zwykle. Pobaw się ze swoim czworonogiem, wyjdź na dłuższy spacer, poprzytulaj go. Usiądźcie razem wygodnie na kanapie przed telewizorem – sama twoja obecność będzie dla psa ogromnym prezentem, a ty w tym czasie… nadrobisz serialowe braki. Walentynki nie muszą być jednorazową okazją do spędzania z pupilem większej ilości czasu – niech to wejdzie w nawyk. Pies na pewno będzie szczęśliwy, a gdy pies szczęśliwy, to i opiekun. 🙂

psi prezentownik na walentynki przytulanie psa

„Ubezpiecz mnie, hau!”

Obecnie mamy możliwość ubezpieczania zwierząt od wypadków, zdarzeń losowych czy wyrządzonych przez nich szkód. Na rynku są dostępne pakiety, które dodatkowo obejmują leczenie psa, komplet badań, szczepienia, dbanie o pazury i gruczoły. Ubezpieczenia są przyjmowane przez wiele polskich lecznic. Może to będzie najlepszym prezentem na walentynki dla twojego psa? Dzięki temu zapewnisz mu zdrowie na długie lata.

Zapisz się do newslettera Psy.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

Podziel się tym artykułem:

Joanna Żołnierkiewicz
Joanna Żołnierkiewicz

Redaktor prowadząca portali Psy.pl i Koty.pl. Prywatnie opiekunka dwóch nierasowych kotek – Furii i Luny.

Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się