03.10.2017
Jak zachęcić psa do jedzenia suchej karmy?
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Tydzień temu przygarnęliśmy psa porzuconego w lesie. To duży, bardzo wesoły i łagodny zwierzak, ale nie chce jeść suchej karmy. Jak go przekonać?
fot. Shutterstock
Jeśli pies był przyzwyczajony do jedzenia przygotowywanego w domu, musi się przestawić na nowy sposób żywienia. Dlatego dobrze jest mieszać karmę domową z suchą. Każdego dnia trzeba zmieniać proporcje. Zacząć od odrobiny suchej karmy, a potem stopniowo zwiększać jej objętość, aż nastąpi moment, gdy w misce będzie już tylko ona.
Można spotkać psy, które nie chcę jeść żadnej suchej karmy. A ponieważ tłuszcz generalnie jest postrzegany przez zwierzęta jako składnik o wysokiej smakowitości, więc jeżeli polejemy suchą karmę olejem, pies powinien ją jeść znacznie chętniej.
Na rynku dostępne są także gotowe sosy, mające poprawiać smak karmy. Opierają się one na wyciągach z mięsa lub olejach albo tłuszczach. Niektórzy właściciele polewają suchą karmę tłuszczem, rosołami lub bulionami.
Skutecznym sposobem na niejadka może być podgrzanie podawanego pokarmu, bo pachnie on wtedy intensywniej. Niektórzy zalecają nawet namaczanie suchej karmy i podgrzewanie jej w mikrofalówce.
Autorzy: Artur Dobrzyński, Michał Jank
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
24.03.2025
Masz dojrzałego psa? Koniecznie zadbaj o jego zdrowie!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Psiaki, które ukończyły 7 lat, potrzebują specjalnej troski. Jak sprawić, by jak najdłużej cieszyły się dobrym zdrowiem i kondycją?
undefined
24.03.2025
Czy twój pies się stresuje? Poznaj sygnały, które o tym świadczą
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Psy w stresujących sytuacjach często mają widoczne białka oczu, spięte mięśnie; mogą nerwowo dyszeć, odwracać głowę. Po czym jeszcze poznać, że twój pies się stresuje?
undefined
28.11.2024
5 sposobów na psy, które nie lubią zostawać same w domu
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Pies, który piszczy, szczeka i niszczy pod nieobecność opiekunów, naprawdę cierpi i przeżywa to, że zostawiłeś go samego. Takim psom można – i trzeba – pomagać.
undefined