17.07.2015
Praktyczny poradnik stosowania preparatu Prac-tic
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Prac-tic to preparat przeciwkleszczowy i przeciwpchelny przeznaczony dla psów. Jako jedyny na rynku zawiera substancję czynną o nazwie pyriprol. Jego główną zaletą jest wodoodporność, co sprawia że z pozytywnym skutkiem może być stosowany również u zwierząt, które mają częsty kontakt z wodą bądź są poddawane systematycznej szamponoterapii leczniczej.
Sposób aplikacji jest wyjątkowo prosty. Na nieuszkodzoną skórę, po rozchyleniu sierści, wyciskamy całą tubkę preparatu dobranego do odpowiedniej wagi psa. Staramy się wybrać takie miejsce, aby pupil nie był w stanie zlizać naniesionego płynu – najczęściej jest to skóra między łopatkami. Ślinienie się psa w wyniku zlizania preparatu nie jest równoznaczne z zatruciem – objaw ten ustępuje w ciągu kilku minut bez konieczności leczenia. W przypadku konieczności podania większej ilości substancji można wylać ją w kilku punktach. Warto pamiętać, że 48 godzin przed i 24 godziny po aplikacji nie należy kąpać psa, aby umożliwić właściwe wchłonięcie się preparatu i osiągnięcie maksymalnej siły działania.
Po podaniu koniecznie umyj ręce i nie pozwól nikomu dotykać psa, dopóki jego skóra nie ulegnie całkowitemu wyschnięciu! Gdy substancja się wchłonie, można bez obaw bawić się z czworonogiem 🙂 Jeśli dojdzie do przypadkowego kontaktu z oczami (zarówno właściciela, jak i psa), należy je starannie przepłukać wodą. Jeżeli podrażnienie oczu się utrzymuje, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarza.
Prac-tic nie może być stosowany u zwierząt młodszych niż 8 tygodni, lżejszych niż 2 kilogramy, suk w ciąży, suk karmiących oraz u kotów i królików. Nie powinniśmy go podawać również zwierzętom chorym lub w okresie rekonwalescencji po przebytej chorobie. W przypadku psów o wadze powyżej 50 kilogramów dobieramy odpowiednią kombinację preparatów dopasowaną do wagi.
Jeśli po zastosowaniu preparatu u naszego pupila zauważymy działania niepożądane (reakcje miejscowe, neurologiczne, ze strony układu pokarmowego bądź inne) utrzymujące się ponad 24 godziny – bez wahania skontaktujmy się z lekarzem weterynarii! Są to reakcje występujące bardzo rzadko, według badań raz na 10 tysięcy zwierząt, i są związane zazwyczaj z nadwrażliwością organizmu na substancję czynną, której w takim wypadku powinniśmy unikać.
Pyriprol zawarty w preparacie Prac-tic zapobiega infestacji pcheł i kleszczy przez 4 tygodnie. Kleszcz, który wczepi się w skórę psa, powinien odpaść w ciągu od 24 do 48 godzin. To zazwyczaj wystarcza, aby uniknąć przeniesienia chorób transmisyjnych. Niestety w przypadku żadnego preparatu nie mamy stuprocentowej pewności – dlatego też warto sprawdzać skórę psa po każdym spacerze.
PLCACPRA00001h
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
09.12.2024
Jak spacerować z psem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Po co psu spacer? Jak często wyprowadzać czworonoga? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym, jak spacerować z psem!
undefined
08.12.2024
Twój pies je łapczywie? Sprawdź, jak go spowolnić!
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Zbyt szybkie jedzenie może być przyczyną przeróżnych problemów zdrowotnych. Dlaczego pies je łapczywie i jak sprawić, by psiak zjadał posiłek w normalnym tempie?
undefined
07.12.2024
Jak uspokoić zdenerwowanego psa? Oto 7 skutecznych sposobów!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Twój pies nadmiernie stresuje się, słysząc głośne dźwięki lub kiedy zostaje sam w domu? Dowiedz się, jak uspokoić zdenerwowanego psa - oto 7 skutecznych sposobów!
undefined