13.02.2018
Kucharz Klops gotuje – walentynkowe ciastka dla psa
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Przez żołądek do serca, zwłaszcza w walentynki!
fot. Igor Grątkowski
Już niedługo czeka nas święto zakochanych. W tym dniu warto pamiętać o wszystkich, których kochamy, także o naszych wspaniałych czworonogach. Może i nie zrozumieją słów „kocham cię”, ale są sposoby, dzięki którym możemy im pokazać, jak wielką miłością ich darzymy – a uwierzcie, że z każdego, nawet najmniejszego prezentu będą cieszyć się jak małe dzieci. Któż z nas nie lubi słodyczy? Przygotowane przez nas walentynkowe ciastka dla psa mogą być idealnym pomysłem na wyrażenie mu tych najpiękniejszych uczuć.
Walentynki nie muszą być pospolite. Może chociaż raz, zamiast znowu iść do przepełnionych po same kąty restauracji czy kin, spędźcie ten dzień ze swoimi czworonogami. A jeśli nie macie drugiej połówki, to uwierzcie na słowo, że pies będzie dla was idealnym towarzyszem na ten dzień. Możecie spędzić walentynki razem bez zbędnych fochów, w miłej atmosferze i oczywiście z dobrym jedzeniem!
Walentynkowe ciastka dla psa
25 sztuk
- mąka pełnoziarnista 1/2 szklanki
- mąka ryżowa 1/2 szklanki
- płatki owsiane 2 łyżki
- jajka 2 sztuki
- jabłko 1 małe starte
- olej 1/3 szklanki
- sok z buraków 6-7 łyżek
Połącz oba rodzaje mąki, dodaj płatki owsiane, starte na drobnej tarce jabłko, rozkłócone jajka, olej oraz sok z buraków. Zagnieć ciasto. Kulę ciasta chłódź w lodówce przez 30 minut, rozwałkuj, wytnij ciastka w kształcie kości, ułóż na blasze i piecz 12 minut w temperaturze 180 stopni C.
Kruche kości możesz pokryć cienką warstwą galaretki – wymieszaj 5 łyżek gorącego bulionu wołowego z 2 łyżkami soku z buraków i łyżeczką żelatyny, dobrze wystudź i za pomocą pędzelka pokrywaj ciastka tężejącą galaretą.
Autor: Beata Grątkowska
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
13.12.2024
Poznaj 4 naturalne sposoby na czyszczenie zatok okołoodbytowych
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zdrowe gruczoły okołoodbytowe u psa nie sprawiają żadnych problemów. Dlatego niektórzy opiekunowie mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z ich istnienia. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy gromadzi się tam wydzielina, co z kolei prowadzi do zaczopowania kanalików. Co wtedy robić? Poznaj naturalne sposoby na czyszczenie zatok okołoodbytowych!
undefined
12.12.2024
Głuchy pies. Dlaczego pies nie słyszy i jak sobie z tym radzić?
Ten tekst przeczytasz w 9 minut
Niektóre psy głuchną wraz z wiekiem, jednak głuchota może być także wadą wrodzoną. Po czym poznać, że pies nie słyszy i jak można ułatwić sobie życie z głuchym psem?
undefined
09.12.2024
Jak spacerować z psem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Po co psu spacer? Jak często wyprowadzać czworonoga? Sprawdź, co musisz wiedzieć o tym, jak spacerować z psem!
undefined