REKLAMA
REKLAMA

Grzywna za życie

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Jak i gdzie można zaskarżyć kogoś o nieumyślne spowodowanie śmierci zwierzęcia? Sprzedaliśmy kota kobiecie, która tak „opiekowała się” nim, że po kilku tygodniach zmarł na chorobę wirusową. W trakcie rozmowy telefonicznej pani ta poinformowała nas, że „nie ma czasu” go leczyć…

undefined

undefined

REKLAMA

Wszelkie formy znęcania się nad zwierzętami, świadome dopuszczanie do zadawania im bólu lub cierpień są zakazane przez prawo i stanowią przestępstwo. Zgodnie z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt za ich popełnienie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub więzienia do dwóch lat. Sąd wydając wyrok może (a jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem – jest zobowiązany) orzec przepadek zwierzęcia.

Popełnienie przestępstwa należy zgłosić na policję. Pomóc mogą również organizacje społeczne, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt. Niestety, udowodnienie popełnienia tego typu przestępstwa zwykle nie jest łatwe. Nie zwalnia nas to jednak z reagowania w każdym wypadku, gdy wiemy, że zwierzętom dzieje się krzywda.
 

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s