09.10.2017
Jesteś przeciwko trzymaniu psów na łańcuchu? Podpisz petycję!
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
„Zerwijmy łańcuchy” już za nami, ale nie poddajemy się, jeśli chodzi o walkę w imieniu psów łańcuchowych. Jeśli i ty chcesz poprawić ich los, podpisz naszą petycję.
fot. Celestyna Król
Akcja „Zerwijmy łańcuchy” to przede wszystkim ogólnopolski happening, który odbywa się raz w roku – tym razem była to sobota 7 października. Tego dnia w 78 miejscowościach daliśmy głos w imieniu psów i pokazaliśmy, że nie zgadzamy się na traktowanie psa jak przedmiot. Ale teraz idziemy o krok dalej i namawiamy każdego z was – podpisz petycję!
Aby podpisać petycję, kliknij TUTAJ.
Żeby nasze apele dotarły tam, gdzie trzeba, a życie psów realnie mogło się polepszyć, przygotowaliśmy petycję. Kierujemy ją do władz, do osób, od których zależy praca policji czy sędziów. Chcemy, by reagowali oni, gdy psom dzieje się krzywda, by wydawali surowe wyroki ludziom, którzy znęcają się nad zwierzętami.
Naszym zdaniem obowiązujące prawo jest dobre, chroni zwierzęta. Ale niestety często się okazuje, że jest to prawo martwe, bo w praktyce oprawców psów i kotów spotyka niewielka kara. Jeśli w ogóle spotyka.
Poniżej prezentujemy treść naszego apelu do władz. Petycję wraz z podpisami wyślemy do: Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Wiceministra Sprawiedliwości Patryka Jakiego, Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka.
Podpisz petycję! Link do składania elektronicznego podpisu znajduje się na dole strony. Podpisy zbieramy do końca roku.
Petycja portalu Psy.pl oraz miłośników i obrońców zwierząt
Stop! Pies na łańcuchu to totalny obciach!
Od wielu lat protestujemy przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu psów trzymanych na stałej uwięzi. Niestety, od wielu lat nie zmienia się w naszym kraju los psów łańcuchowych, i to mimo zmiany przepisów, które wyraźnie ograniczają dopuszczalny czas trzymania psów na łańcuchu oraz jego wymaganą długość. Nikt tego jednak nie egzekwuje. Te przepisy są martwe, a zwierzęta dalej cierpią. Patrzą na to dzieci i rosną nowe pokolenia Polaków nieczułych na los żywych istot. Na tym przykładzie uczą się też one, że prawa w Polsce nie trzeba przestrzegać – bo nie spotyka za to żadna kara.
Z całą stanowczością apelujemy, by rozwiązać ten problem jasnymi i – przede wszystkim – konsekwentnie egzekwowanymi przepisami wykonawczymi. Aby straż miejska i policja nie pozostawały głuche na wezwania do dręczonych zwierząt, jak to się niestety często dzisiaj dzieje. Służby mundurowe powinny zostać uświadomione, że permanentne niespuszczanie psa z łańcucha jest łamaniem prawa i obywatele mają pełne prawo oczekiwać ich wsparcia w tej kwestii.
Nadal, mimo podniesienia kar za znęcanie się nad zwierzętami, sądy orzekają kary zbyt niskie, nieadekwatne do okrutnych czynów, jakich dopuszczają się ludzie wobec niewinnych zwierząt.
Apelujemy o wprowadzenie szkoleń dla sędziów i prokuratorów, uświadamiających, jak ważne są sprawiedliwe wyroki dla oprawców zwierząt. Surowe kary powinny być przestrogą dla wszystkich dręczycieli zwierząt.
Apelujemy o wprowadzenie do zajęć lekcyjnych programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, by wreszcie pies, istota czująca i myśląca jak dwuipółletnie dziecko, nie był traktowany jak przedmiot .
Apelujemy o wprowadzenie regularnych kontroli miejsc, gdzie psy trzymane są na łańcuchu. Funkcjonariusze straży miejskiej i policji powinni stanowczo egzekwować prawo zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Dla dobra psów, ale też dla dobra praworządności w Polsce.
Redakcja portalu Psy.pl
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
22.12.2022
Przygnębiający obraz psa łańcuchowego - historia Dafiego
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Bez wody, jedzenia, za to z ciężkim i krótkim łańcuchem - historia jakich wiele. Dafi miał jednak to szczęście, że otrzymał pomoc na czas.
undefined
22.12.2022
Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Szczęśliwy Pies”. Poznaj laureatów
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Zwieńczeniem 15. edycji „Zerwijmy Łańcuchy” był ogólnopolski konkurs plastyczny „Szczęśliwy pies”. Serdecznie dziękujemy za tak duże zaangażowanie i gratulujemy laureatom.
undefined
05.12.2022
Szczeniak został sam w domu na 10 dni. Co w tym czasie robił opiekun?
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Jeden z mieszkańców Piaszczyny w województwie pomorskim wyjechał za granicę i... zostawił swojego psa bez jakiejkolwiek opieki czy jedzenia. Sprawą zajęła się policja.
undefined