REKLAMA
REKLAMA

04.03.2009

„Dzień dobry, ja chcę pudla”

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Wtorek (3 marca) nie był dla chorej Sary łatwym dniem. Musiała przejść serię bolesnych zabiegów w Centrum Zdrowia Dziecka. Kiedy przyszła na popołudniowe spotkanie z wolontariuszami, była blada i zmęczona. Nie spodziewała się, że tego dnia spełni się jej marzenie – dostanie psa.

Pudel patrzy w górę na ciemnym tle

fot. Shutterstock

REKLAMA

13-letnia Sara o istnieniu fundacji Mam Marzenie dowiedziała się w szpitalu. Organizacja ta stara się spełniać marzenia ciężko chorych dzieci. Może być ono dowolne, ale tylko jedno. Dla większości małych pacjentów jest to… ogromny problem. Bo na co się tu zdecydować, skoro marzyć można o wszystkim?

Pudel – to już postanowione!

Jednak kiedy Sara spotkała się po raz pierwszy z przedstawicielami fundacji nie miała wątpliwości i powiedziała: „Dzień dobry, ja chcę pudla”. Pies? Nie ma problemu – pomyśleli wolontariusze. W końcu niedawno jedno z dzieci zamówiło yorka, inne labradora i udało się to załatwić ekspresowo.

Dla Sary też szybko znalazł się sponsor – firma  Raiffeisen-Leasing. Jednak okazało się, że znalezienie czarnego pudelka toy, którego wymarzyła sobie dziewczynka, to nie taka prosta sprawa.

Trzy Pudle pozują do zdjęcia

Zastawialiśmy się nawet czy nie zmienić płci psa albo koloru, ale Sara życzenia zmienić nie chciała – mówi Kasia Smolińska z fundacji Mam Marzenie.

Ostatecznie suczkę znaleziono w Czechach w hodowli Petry Pliskovej – Queen of the night i ma trzy miesiące. Dziewczynka długo nie mogła uwierzyć, że spełniło się jej marzenie.

REKLAMA

Maminku była z Polski, a Tatinek interchampion z Pragi. Piesek ma supercharakter, niczego się nie boi. Jest bardzo towarzyski – tłumaczy Petra Pliskova, która osobiście przywiozła psa do Warszawy.

REKLAMA

Dlaczego pies?

REKLAMA
REKLAMA

Bo z wycieczki ma się tylko jeden dzień radości, a tu wiele lat i nawet jakieś zyski później są. Może już w kwietniu na wystawę pojedziemy – mówi dziewczynka.

REKLAMA
REKLAMA
Sara z pudlem

A dlaczego pudel?

REKLAMA
REKLAMA

Są bardzo  inteligentne. Mówi się o nich, że pudel to już nie pies, ale jeszcze nie człowiek – mówiła Sara.

REKLAMA
REKLAMA

Ten mały czarny piesek ma spełnić jeszcze jedno, największe marzenie.

REKLAMA
REKLAMA

W domu wszystko kręci się wokół Sary, bo jest bardzo chora. Cała rodzina koncentruje się tylko na niej. A teraz ona poświęci się dla innej istoty. Będzie musiała się opiekować psem, wyprowadzać go na spacer, karmić, czesać. Pudelki są bardzo żywe, mają w sobie ogromnie dużo radości i chęci do życia. Mam nadzieję, że moja córeczka też trochę tej radości od tego pieska przejmie. Mam nadzieję, że ten piesek pomoże jej wyzdrowieć – mówiła mama dziewczynki.

REKLAMA
REKLAMA
Autor: Konrad Piskała

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s