21.01.2009
Pierwsze kroki na torze
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Mam 5-miesięcznego cocker spaniela, z którym chciałabym trenować agility. Gdzie najlepiej rozpocząć kurs, ile on trwa i kosztuje?
fot. Shutterstock
Ceny i sposób organizacji zajęć agility są zróżnicowane i zależą od klubu. Dlatego zawsze trzeba się tego dowiadywać w konkretnej szkółce. W jednych klubach można opłacić pojedynczy trening, w innych – tylko cały kurs. W niektórych szkołach regulowanie składek klubowych uprawnia do korzystania z toru, ale są i takie, w których aby zostać klubowiczem, trzeba ukończyć przynajmniej kurs podstawowy.
Szkoły wprowadzają też różne zniżki, na przykład dla kolejnych psów tego samego właściciela, dla osób, które na zawodach przeszły do wyższej kategorii (A2, A3), czy też dla tych, które startują na zawodach w barwach szkoły. Zdarza się też, że szkoły w ogóle nie pobierają opłat za zajęcia, ale dotyczy to zazwyczaj tych, które są w stanie opłacić teren i sprzęt z pieniędzy zarobionych w inny sposób. Z opłat rezygnują też niektóre sekcje agility działające przy związku kynologicznym, ale żeby korzystać z darmowych zajęć, trzeba być jego członkiem.
Inne kluby zmuszone są do pobierania choćby minimalnych opłat na własne utrzymanie. Adresy polskich ośrodków agality można znaleźć w internecie. Linki do wielu klubów agility są też na Polskim Portalu Agality www.agility.datum.pl.
Ile to kosztuje?
- Pojedynczy trening (2-4 godz., zależnie od liczby psów): 10 zł
- Kurs (8-10 zajęć): 100-200 zł
- Składka klubowa (roczna): 50-200 zł
- Składka klubowa (miesięczna): 10-50 zł
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
05.12.2024
Nadmierne przywiązanie u psa. Jak rozwiązać ten uciążliwy problem?
Ten tekst przeczytasz w 5 minut
Nadmierne przywiązanie psa do opiekuna to nie tylko uciążliwość dla człowieka. Może być także przyczyną o wiele poważniejszych problemów! Jak pracować z psem, który nie może oderwać się od opiekuna?
undefined
03.12.2024
Szelki czy obroża – co jest lepsze dla psa? Wyjaśnia zoofizjoterapeuta
Ten tekst przeczytasz w 6 minut
Odwieczny dylemat psiarzy – co będzie dla psa lepsze? Szelki czy obroża? Co założyć szczeniakowi, a co psu ze skróconym pyskiem? Z pomocą zoofizjoterapeuty rozwiewamy wszystkie wątpliwości!
undefined
03.12.2024
Jak przygotować dom na przyjęcie nowego zwierzęcia domowego
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Przyjęcie nowego zwierzęcia do domu to wielka decyzja, która wiąże się z wieloma emocjami. Niezależnie od tego, czy mówimy o psie, kocie, gryzoniu czy ptaku, przygotowanie odpowiedniego środowiska w domu jest kluczowe, aby zarówno zwierzę, jak i jego opiekunowie czuli się komfortowo i bezpiecznie. Jak zatem krok po kroku przygotować dom na przyjęcie nowego pupila i jakie akcesoria będą niezbędne w codziennej opiece?
undefined