REKLAMA
REKLAMA

21.01.2009

Pierwsze kroki na torze

author-avatar.svg

psy.pl

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Mam 5-miesięcznego cocker spaniela, z którym chciałabym trenować agility. Gdzie najlepiej rozpocząć kurs, ile on trwa i kosztuje?

Papillon na torze agility

fot. Shutterstock

REKLAMA

Ceny i sposób organizacji zajęć agility są zróżnicowane i zależą od klubu. Dlatego zawsze trzeba się tego dowiadywać w konkretnej szkółce. W jednych klubach można opłacić pojedynczy trening, w innych – tylko cały kurs. W niektórych szkołach regulowanie składek klubowych uprawnia do korzystania z toru, ale są i takie, w których aby zostać klubowiczem, trzeba ukończyć przynajmniej kurs podstawowy.

Szkoły wprowadzają też różne zniżki, na przykład dla kolejnych psów tego samego właściciela, dla osób, które na zawodach przeszły do wyższej kategorii (A2, A3), czy też dla tych, które startują na zawodach w barwach szkoły. Zdarza się też, że szkoły w ogóle nie pobierają opłat za zajęcia, ale dotyczy to zazwyczaj tych, które są w stanie opłacić teren i sprzęt z pieniędzy zarobionych w inny sposób. Z opłat rezygnują też niektóre sekcje agility działające przy związku kynologicznym, ale żeby korzystać z darmowych zajęć, trzeba być jego członkiem.

Inne kluby zmuszone są do pobierania choćby minimalnych opłat na własne utrzymanie. Adresy polskich ośrodków agality można znaleźć w internecie. Linki do wielu klubów agility są też na Polskim Portalu Agality www.agility.datum.pl.

Ile to kosztuje?

  • Pojedynczy trening (2-4 godz., zależnie od liczby psów): 10 zł
  • Kurs (8-10 zajęć): 100-200 zł
  • Składka klubowa (roczna): 50-200 zł
  • Składka klubowa (miesięczna): 10-50 zł

 

Podziel się tym artykułem:

author-avatar.svg
psy.pl

Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.

REKLAMA
REKLAMA
Koty i Psy - E-booki

Pobierz darmowy ebook o rasach psów

Zapisz się na newsletter i odbierz ebook „50 ras w sam raz do kochania” całkowicie za darmo

Zapisz się
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA zniknie za 10s

REKLAMA zniknie za 10s