23.02.2015
Płyn do czyszczenia uszu psów i kotów Francodex
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Recenzje właścicieli zwierzaków, które testowały płyn do czyszczenia uszu psów i kotów Francodex.
OPIS PRODUKTU:
Preparat o specjalnym składzie, który rozpuszcza złogi wosku w uszach zwierząt domowych i sprawia, że zanieczyszczenia wypływają na zewnątrz. W ten sposób zapobiega możliwym infekcjom ucha.
RECENZJE:
Nowa linia preparatów do higieny psów i kotów zawiera świetny produkt do czyszczenia uszu. Moje wyżły Antosia i Generał mają długie zwisające uszy, w których zbiera się sporo woskowiny, ich uszy muszą więc być regularnie czyszczone. Ważne zatem, aby środek do utrzymania ich higieny był łatwy w użyciu. Francodex przede wszystkim przyjemnie pachnie, co nie odstrasza ani psa, ani aplikującego preparat człowieka. Ma dobrą konsystencję (nie jest zbyt rzadki ani zbyt gesty), dzięki czemu łatwo spływa do ucha, które wystarczy lekko podnieść do góry i odchylić. Prosto z buteleczki wpuszczamy zaledwie kilka kropli płynu. Moje psy bardzo lubią następną czynność, jaką jest obowiązkowe masowanie ucha. Ten zabieg, trwający od jednej do dwóch minut, pozwala preparatowi rozejść się równomiernie po wnętrzu całego ucha. Potem tylko osuszamy ucho z zewnątrz (nie stosujemy żadnych patyczków ani wacików w jego wnętrzu) i gotowe. Pies sam wytrzepie brudną zawartość. Polecam zastosowanie płynu podczas spaceru lub, jeśli jest to możliwe, w ogrodzie, by uniknąć śladów na ścianach, meblach i dywanach. Dbanie o psie uszy jest bardzo ważne, bowiem zatkane przewody słuchowe to nie tylko dyskomfort dla psa, ale też przyczyna wielu chorób.
Paulina, właścicielka suczki Antosi i psa Generała
Mam sunię, której ojcem był owczarek niemiecki, więc z jej stojącymi uszami nigdy nie miałam problemu. Z takich uszu zawsze wszystko można było łatwo usunąć Zazwyczaj naturalnie suczka sama oczyszczała je przednią łapą. W związku z tym, że moja sunia ma już swoje lata, a jej ruchliwość i słabnące mięśnie znacznie ograniczają możliwości, postanowiłam użyć preparatu do czyszczenia uszu i się nie zawiodłam. Zaciekawił ją zapach płynu, ale ku mojemu zaskoczeniu spokojnie przyjęła dawkę paru kropli zaaplikowanych do uszu. Po minucie masowania uszu – wszystko zgodnie z instrukcją na opakowaniu – sunia była zachwycona. Małym problemem okazało się usunięcie resztki preparatu, ale cała procedura czyszczenia uszu została zaakceptowana i będę ją nieraz powtarzać.
Katarzyna, właścicielka suczki Pati
Mój pies w typie labradora ma długie wiszące uszy, w których wszelkie zanieczyszczenia wraz z dużą ilością woskowiny lubią się zbierać. Staram się więc w miarę regualrnie czyścić jego uszy (według zaleceń weterynarzy powinno się to robić raz w tygodniu), choć żadne z nas nie przepada za tą procedurą. Dotychczas stosowane przeze mnie specjalne płyny bardzo intensywnie, drażniąco pachniały, a rzadka – niczym woda – ciecz, którą musiałam wlewać do ucha mojego psa, powodowała jego zdenerwowanie. I trudno się dziwić, bo kto z nas jest zachwycony, gdy do uszu wlewa mu się woda? Preparat Francodex to naprawdę coś zupełnie innego – konsystencja i biały kolor przypominają raczej niezbyt gęsty krem, a nie płyn. Pies nie wzdryga się po wprowadzeniu substancji do ucha, a nawet wydaje się zaciekawiony masażem, który następnie należy przeprowadzić. Na koniec zostaje jeszcze wytarcie resztek preparatu i brudu wacikiem, ale po wcześniejszym rozpuszczeniu wszystkiego ta czynność jest naprawdę bezproblemowa. Podsumowując – środek do czyszczenia uszu Francodex jest rzeczywiście inny niż wszystkie, przyjemnie pachnie i skutecznie działa. Z pewnością przyda się szczególnie w przypadku psów, które nie lubią zabiegu czyszczenia uszu. Ja na pewno będę z tego preparatu korzystać.
Aleksandra, właścicielka psa Dino
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
30.04.2025
Trawa wypalona przez psi mocz? Wiemy, jak sobie z tym poradzić!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Jeśli masz ogród, a twojemu psu zdarza się w nim załatwić, na pewno znasz ten problem, jakim jest „wypalona” trawa przez psi mocz. Czy można coś na to zaradzić?
undefined
27.04.2025
8 sposobów na ochłodę psa. Jak pomóc psu podczas upału?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Psy pocą się jedynie na opuszkach łap. Poza tym mogą się ochłodzić tylko dysząc, dlatego nigdy nie zakładajmy im ciasnego kagańca! Jak możemy pomóc pupilowi podczas gorącego lata? Sprawdź, jak schłodzić psa podczas upałów!
undefined
25.04.2025
Twój pies sika z emocji? Sprawdź, jak rozwiązać ten problem!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Psiak, który często sika z emocji, może być prawdziwym utrapieniem! Z czego wynika ten uciążliwy problem? Sprawdź, jak można go rozwiązać!
undefined