26.07.2010
Wakacyjny alfabet Adelki
psy.pl
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Z powrotem w Warszawie. Czas na wakacyjne wspomnienia i podsumowania.
fot. Tomasz Jastrzębowski
Azjata – miły pies strzegący pensjonatu. Podczas jednego z nocnych spacerów doszło do nieoczekiwanego spotkania. Adelka uwielbia dużych czworonożnych kolegów, zachwycony spotkaniem był także owczarek. Przestraszeni – tylko właściciele Adelki.
Bankomat BPH – to tak głupie, że aż trudno w to uwierzyć… W Mragowie na bankomacie stojącym w przedsionku banku wisi naklejka: zakaz wprowadzania psów. Boją się, że pies wypłaci za dużo?
Chleb (ze smalcem) – ulubione danie Adeli w mazurskich restauracjach. Szczęśliwie w wielu z nich można pajdę chleba ze smalcem otrzymać jako przystawkę.
Drzwi – jak ogłupić psa na wakacjach? Zmienić pokój w czasie pobytu. Adelka do końca wakacji biegała pod „swoje” drzwi.
Elektryczny pastuch – może i skuteczna ochrona stada na łące, ale co zrobić, gdy pies na wyprostowanych łapach przechodzi pod drutami?
Fruwające motylki – ach, gdyby psy umiały latać… Na widok motylka (nieważne, czy to „cytrynek” czy „pawik”) Adelka zamienia się w skaczącą po łące piłeczkę.
Gierłoż (kwatera Hitlera) – pierwsze w życiu „zaliczone” przez Adelę muzeum. Idealne dla psa. Położone w lesie – w sam raz na długi spacer.
Hop (na łóżko). Znacznie wyższe od domowego, wydawało się za wysokie na yorcze nogi. Wydawało się…
Jak tu gorąco – obowiązkowe wyposażenie turysty: butelka z wodą i psia miseczka.
Krowa – największe z dotychczas spotkanych rzez Adelę zwierząt. Wzbudza ciekawość proporcjonalną do wielkości.
Krowi placek – tu spuśćmy zasłonę milczenia…
Leśniczówka Pranie – na zdjęciach w muzeum poeta Gałczyński w towarzystwie psów, na ścianach – pochwały spacerów z psami po okolicznych lasach. Na wejściu – zakaz wprowadzania psów. Ech…
Łabędź – głupim hobby Adeli jest gonienie ptaków. Jak się okazuje – łabędzi też. Nie powstrzymywał jej nawet groźny syk ptaka broniącego młodych. Zatrzymała ją dopiero smycz.
Materac – spotkaliśmy dwa yorki, których właściciele obwozili je na dmuchanym materacu po jeziorze. Z czterech istot tylko dwie były zadowolone. Zgadnijcie, które…
Nocna cisza. Na Mazurach cisza naprawdę jest ciszą. Aż do momentu, gdy ktoś w nocy wyjdzie się przewietrzyć na parking. Czy to możliwe, że to on zaczął szczekać?
Oko w oko (z bocianem) – nieraz zastanawialiśmy się, jak duży musi być ptak, by Adelka nie chciała go gonić. Wydawało nam się, że strusia by nie pogoniła. Okazuje się, że wystarczy bocian. Gdy wylądował kilka metrów od nas, Adelka stanęła jak zahipnotyzowana.
Pływanie – wciąż zagadka. Umie czy nie umie? W wodzie Adela czuje się doskonale, póki ma grunt pod łapami. Dalej się nie zapuszcza.
Ryba (zdechła) – chwila nieuwagi na plaży i Adelka już ma nową zabawkę…
Szelki – przegryzione w samochodzie. Sklep zoologiczny szczęśliwie znaleźliśmy w Mikołajkach. Dla nas nauczka – wszystko, co dla psa trzeba mieć na wakacjach podwójne.
Trawa – na łące tak wysoka, że czasem w ogóle yorka w niej nie widać.
Ważka – wakacyjne odkrycie Adelki. Można ją gonić, niczym króliczka z piosenki.
Żaba – nowa psia zabawa. Hop (żabka), hop (Adelka), hop (żabka), hop (Adelka) I tak przez całą ścieżkę…
Psy.pl to portalu tworzony przez specjalistów, ekspertów ale przede wszystkim przez miłośników zwierząt.
Zobacz powiązane artykuły
27.06.2025
Letnie niebezpieczeństwa. Na co musisz uważać podczas wakacji z psem?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Wakacyjny wyjazd z psem może być pełen niespodzianek – nie tylko tych pozytywnych! Podpowiadamy, jak ustrzec się przed największymi niebezpieczeństwami podczas urlopu z psem!
undefined
26.06.2025
Mity o suchej karmie. Czego nie mówią nam producenci karm?
Ten tekst przeczytasz w 4 minuty
Karmisz swojego pupila suchą karmą? Nie ma w tym nic złego, ale powinieneś wiedzieć, co trafia do miski twojego pupila... Poznaj najpopularniejsze mity o suchej karmie dla psów!
undefined
23.06.2025
Jak czesać psa, czym i jak często? Odpowiedzi na najczęstsze pytania!
Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
Pielęgnacja sierści wydaje się niektórym najtrudniejszym zabiegiem w opiece nad pupilem. Tymczasem nie ma w tym nic trudnego. Trzeba tylko trafnie ocenić, jaki rodzaj sierści ma czworonóg (może w tym pomóc groomer) i kupić odpowiednie akcesoria. Warto też poznać odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące pielęgnacji psiej sierści.
undefined