Best in Show 2011: Akita amerykańska zwycięzcą w Paryżu


Podczas tegorocznej Światowej Wystawy Psów, która odbyła się w Paryżu w dniach 7-10 lipca, o laury walczyły aż 36 364 czworonogi.

Na ten dzień czekali wszyscy miłośnicy czworonożnych piękności. Od 7 do 10 lipca w światowej stolicy mody – Paryżu – odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów. O tytuł Best in Show 2011 ubiegało się aż 36 364 przedstawicieli różnych psich ras.

Best in Show 2011

Za Best in Show wystawy uznano trzyletniego psa rasy akita amerykańska o imieniu De Kaner’s Wolverine Revenge zwanego Loganem, który należy do Włocha D’Akmissa Kennela. Na najwyższym miejscu podium w kategorii juniorów stanął roczny basset artezyjsko-normandzki Fricassee de Lapin da Terra Quente.

Do Francji przyjechało też 297 wystawców z Polski. Prezentowali oni m.in. 53 polskie owczarki nizinne, 39 owczarków podhalańskich, 18 chartów polskich, cztery gończe polskie i jednego ogar polski. Dwa PON-y z hodowli Ponadto – pies Chaber i suka Trela Morela – zdobyły tytuł Zwycięzcy Świata. Po ten sam tytuł sięgnęły też gończy polski Brylant Kłusująca Sfora i ogar polski Klarnet Goniwiatr.

Wystawie towarzyszyły też liczne pokazy i zawody, m.in. obedience, flyball, pasienie, pokaz pracy psów policyjnych i interwencyjnych oraz psów przewodników.

Nie wszystko było dopięte na ostatni guzik

Niestety organizatorzy nie dopięli wszystkiego na ostatni guzik. Wielu zgłoszonych psów nie można było znaleźć w katalogach. Nie zapewniono także informacji w języku innym niż francuski ani pomocy ringowej. Dodatkowo, jak podaje strona reygladiador.com na Światowej Wystawie Psów (7 lipca) odbyło się oficjalne uznanie przez FCI rasy dog kanaryjski. Zostało to ogłoszone przez sędziego Jakkela Tamasa. Następna taka wystawa, na której wyłoniony zostanie Best in Show odbędzie się w holenderskim mieście – Leeuwarden. Będzie to niewątpliwie niemałe wyzwanie dla Holandii – przygotowanie tak wielkiego wydarzenia wcale nie należy do najprostszych i wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik (czego niestety – z relacji obecnych tam osób – zabrakło na Światowej Wystawie Psów w Paryżu). Jak podają, niektóre media – już w czasie wystawy w światowej stolicy mody otrzymali ponad 10 tysięcy rejestracji.

Autor: KS
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments