205 kg karmy dla schroniska w Józefowie


Zorganizowany przez osoby prywatne bieg, który odbył się w ubiegłą niedzielę w Józefowie (gmina Nieporęt), przyniósł nieoczekiwane efekty.

Na pomysł zorganizowania biegu o wdzięcznej nazwie „Poziomka” (od nazwy ulicy Poziomkowej) wpadło małżeństwo socjologów z Józefowa. Postanowili oni swoją pierwszą rocznicę regularnej aktywności fizycznej (obydwoje trenują bieganie) uczcić w nietypowy sposób. Na wydarzeniu zebrano aż 205 kg suchej karmy oraz koce i kołdry na zimę dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Józefowie.

Sprintem dla zwierząt

Najpierw zrodziła się idea imprezy biegowej dla znajomych i rodziny ze startem i metą w ich prywatnym ogródku przy ulicy Poziomkowej. Jednak Ada i Jarosław Lepkowie, na co dzień zajmujący się społeczną odpowiedzialnością biznesu, postanowili do wydarzenia dodać element integrujący więcej osób, dzięki którym uda się zrobić coś dobrego. Od dawna wspierali finansowo projekty wolontariuszy z pobliskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie, uznali więc, że i tym razem pomogą zwierzakom.

Bieg Poziomki dla zwierząt ze schroniska w Józefowie

Wspólnymi siłami

Warunkiem uczestnictwa w biegu było wpisowe w wysokości… 10 kg suchej karmy. Ktoś przypadkowo zamieścił informację o tym lokalnym wydarzeniu na fanpage’u schroniska w Józefowie i wtedy niespodziewanie uczestników zaczęło przybywać. Postawiło to pomysłodawców przed nie lada wyzwaniem. Przygotowali więc oznakowane trasy, przyrządy do mierzenia czasów, prawdziwe medale oraz punkt żywieniowy na mecie, gdzie serwowano makaron i napoje izotoniczne domowej roboty. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Kundellos, które wspomogło organizację biegu, ustawili profesjonalne stoisko informacyjne, co według organizatorów podniosło rangę imprezy.

Bieg zakończył się szczęśliwie dla Negry, czarnego szczeniaka ze schroniska, którego przygarnęła jedna z uczestniczek – pani Małgosia. Kiedy pojawiła się na starcie, jej pierwsze słowa brzmiały: „O nie, macie tu szczeniaki? Ja marzę, by mieć psa”. I już po chwili czworonoga miała na kolanach.

Bieg Poziomki dla zwierząt ze schroniska w Józefowie

Wszyscy uczestnicy podkreślali, że atmosfera imprezy była wspaniała i że na pewno spotkają się za rok, by nie tylko wspólnie pobiegać, ale także po to, by wspomóc zwierzęta.

Chciałbym, aby drugi bieg „Poziomka” miał bardziej otwartą formułę, co zintegrowałoby lokalną społeczność – powiedział Jarosław Lepka.

Nie sądzicie, że to inicjatywa warta naśladowania?

zdjęcie główne: Mateusz Kościelski

Autor: Paulina Król
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments