Marzysz o tym, by twój pies był prestiżowy? Tych 10 rzeczy mu w tym pomoże!

fot. Shutterstock

Marzenia są po to, by je spełniać, więc zamiast bujać w obłokach, zacznij działać. Pomóż w prosty sposób zyskać twojemu psu prestiż na osiedlu czy w pobliskim parku. To łatwiejsze niż myślisz!

Każdy pies może być prestiżowy! Nieważny jest tu wygląd, wielkość czy pochodzenie. Poznaj 10 rzeczy, dzięki którym także twój pies zyska +1000 do prestiżu na dzielni. Pewnie będziesz zaskoczony, że to takie łatwe!

1. Dobre maniery w stosunku do ludzi

Zadbaj o dobre wychowanie swojego psa od pierwszych chwil w domu. To nie tylko pomaga w życiu codziennym, ale także podnosi prestiż twojego psa w oczach innych. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak dobre maniery wznoszą naszego psa na wyżyny w hierarchii osiedlowej. Szczególnie dobrze widziany jest pies, który: nie skacze po ludziach, nie próbuje gryźć po kostkach, nie kradnie jedzenia, nie goni dzieci, nie zaczepia obcych i nie wbiega pod nogi biegaczom i rowerzystom.

2. Dobre maniery wobec psów

Tak, to nie są żarty. Niestety bardzo często spotykane na spacerach psy zachowują się wobec pobratymców w sposób nachalny i niekulturalny. Jeśli pozwolisz na to swojemu psu, to inni psiarze będą go postrzegali jako buraka. Socjalny, komunikujący się prawidłowo pies, który potrafi ignorować inne psy, to zdecydowanie mocno pożądana cecha podnosząca jego prestiż. Jeśli twój pies nie opanował tej sztuki, to jak najszybciej mu w tym pomóż. Oprócz prestiżu zyskacie także spokojne spacery.

3. Grzeczne przychodzenie na zawołanie

Z pozoru drobnostka, ale ta umiejętność znacząco podnosi prestiż psa! Sama tego nieraz doświadczyłam na własnej skórze. Wiele razy dostawałam pochwały, że piesek taki grzeczny, że mądry, że słucha… Weź się szybciutko do pracy i spraw, żeby twojemu psu chciało się do ciebie wracać. Już zawsze będziesz o niego spokojny. Nigdy – albo prawie nigdy – nikt nie nazwie go „głupim kundlem”.

4. Ładne chodzenie na luźnej smyczy

To kolejna rzecz podnosząca prestiż psa o co najmniej 100 punktów. Dodatkowo luźna smycz to marzenie wielu psich opiekunów. Warto się trochę pomęczyć i opanować tą niełatwą sztukę chodzenia na luźnej smyczy. Smycz, której pies nie napina, to także dowód na zaspokojone psie potrzeby i dobrą więź z opiekunem.

5. Ciche zachowanie

Cichy pies albo cichy w pewnych miejscach i o określonych godzinach to skarb! Sam pomyśl, czy chciałbyś słuchać ujadania o 4 nad ranem? Albo wycia w środku nocy tuż za ścianą? Jeśli nie, to raz, dwa ogarnij emocje i gadatliwość swojego psa, a sąsiedzi niemal cię za to ozłocą. Twój psiak stanie się wówczas bardziej prestiżowy niż tamten z klatki obok lub z pierwszego piętra.

6. Zdrowie pod kontrolą

Maniery, wychowanie, posłuszeństwo to ważne sprawy, ale zdrowie i dobre samopoczucie psa są jeszcze ważniejsze! Prestiżowy pies to zadbany i zdrowy pies, który nie cierpi z bólu w samotności. Taki pies czuje się lepiej i wygląda młodziej! Do profilaktycznych badań dodałabym prawidłową dietę i utrzymanie szczupłej sylwetki, bo dobra forma zawsze dodaje 100 punktów do prestiżu. Tu zalicza się także profilaktyka przeciwpchelna i przeciwkleszczowa.

7. Odpowiednia pielęgnacja

Nie mam tu na myśli loczków, kokardek i fryzjera co miesiąc. Aby podnieść prestiż swojego psa, wystarczy zadbać o to, by miał piękną, zdrową i błyszczącą sierść. Czyste i zdrowe zęby też są mile widziane. Przycięte pazurki i czyste uszy również znacząco podniosą psi prestiż na dzielni. Kąp psa tylko wtedy, jeśli faktycznie tego wymaga.

8. Stylowy wygląd

O prestiżu psa świadczy także jego wygląd. Zadbaj więc o to, aby twój pies wyglądał stylowo. Uwaga, tu liczy się prawidłowy dobór obroży, szelek i smyczy, a jeśli trzeba – to także ubranka i bucików. Nie muszą być ze złota ani mienić się brokatem, mają pasować rozmiarem na psa i być zgodne z jego anatomią. Ważne, by były także wygodne. Fajny wzorek, który pasuje do naszego stylu czy charakteru, jeszcze bardziej przyczyni się do wzrostu prestiżu w okolicy.

9. Sprzątanie i pilnowanie

Śmierdzące trawniki, ścieżki i deptaki, które przypominają oczyszczalnię ścieków lub jakieś kanały podmiejskie zamiast miejsca spacerów… Chyba każdy z nas to zna. Wiele osób uważa psy i psiarzy za brudasów. Zmieńmy ten wizerunek, podnieśmy prestiż naszego psa – ale i nas samych, jako licznej grupy społecznej – i sprzątajmy po pupilu. Dajmy przykład innym, zawstydźmy ich, pożyczmy im woreczek na kupę, jeśli go zapomnieli. Bądź opiekunem prestiżowego psa i nie pozwalaj mu się załatwiać, gdzie popadnie i obsikiwać wszystkiego, co się da.

10. Bycie miłym i uśmiechniętym

Na sam koniec zastanów się, czy przypadkiem twoja osoba nie obniża psiego prestiżu? Wiecznie zestresowany, skwaszony i naburmuszony człowiek na drugim końcu smyczy bardziej przeszkadza niż pomaga psu na spacerze… Nasze psy są odzwierciedleniem nas samych! Bądź więc miły i uśmiechaj się, a twój pies z miejsca będzie miał lepszy humor i na ulicy będzie postrzegany jako bardziej prestiżowy pies.

Prestiżowy pies nie musi być tylko marzeniem!

Jeśli jednak twoim marzeniem nie jest posiadanie prestiżowego psa i uznanie w oczach sąsiadów i okolicznych psiarzy, to i tak warto wprowadzić powyższe rzeczy w życie. Dobrze wychowany, zsocjalizowany i grzeczny oraz zdrowy pies to na co dzień po prostu milszy towarzysz. Prestiżowy pies to więcej radości płynącej ze wspólnych spacerów i spędzania czasu razem. A o to przecież chodzi, czyż nie?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments