Pies nie chce jeść suchej karmy


Witam, Od jakichś dwóch tygodni mój pies nie chce jeść suchej karmy. , jedzeniem gotowanym (kurczak, wołowina, ryż). Pokarm gotowany zje to samo przysmakami. Nie wiem co z tym zrobić, ponieważ dostaje tę karmę od 2 miesięcy i półtora worka zjadł. Proszę o szybką odpowiedź.

Istnieje wiele powodów, dla których psiak może odmawiać jedzenia dotychczasowej karmy. Jednym z częstszych jest przekarmienie, które dotyczy w szczególności tych zwierzaków, które mają stały dostęp do miski z karmą. Drugim powodem może być złe przechowywanie karmy, która się po prostu zepsuła. Suche chrupki pachnące zjełczałym tłuszczem nie będą już dla psa atrakcyjne. Jeśli oprócz niechęci do pokarmu psiak wykazuje dodatkowe objawy, takie jak ospałość, nadmierne tycie lub nagłe chudnięcie, a stan jego futra się pogarsza, warto przebadać zwierzaka pod kątem chorób, które mogą powodować utratę apetytu.

Żywienie psów posiłkami przygotowywanymi w domu jest zdecydowanie zdrowszą alternatywą dla podawania psu suchej karmy. Jednak dieta taka musi być odpowiednio zbilansowana. Szczególnie w przypadku psów rosnących, wszelkie niedobory składników pokarmowych mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje dla całego organizmu psa!

Autor: Redakcja Portalu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments