Zirytowało ją szczekanie psa, więc wyrzuciła go przez okno

fot. Shutterstock

Szczekający pies zdenerwował 47-letnią mieszkankę Bytomia tak bardzo, że wyrzuciła czworonoga przez okno. Zwierzę obecnie przebywa w lecznicy weterynaryjnej.

Bytomska policja otrzymała zgłoszenie o leżącym na chodniku pod blokiem psie. Funkcjonariuszom bardzo szybko udało się ustalić przebieg wydarzeń i właściciela zwierzęcia. Według relacji świadków kobieta wyrzuciła psa przez okno. Powód? Zirytowało ją szczekanie czworonoga.

„Zdenerwowało ją szczekanie psa”

Do zdarzenia doszło w środę – 14 lipca. Pies, którego znaleziono na jednym z bytomskich osiedli, należał do 47-letniej kobiety. Zwierzę zostało wyrzucone przez okno z drugiego piętra. Pies przeżył upadek. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, wezwali lekarza weterynarii. Dlaczego kobieta wyrzuciła psa przez okno? Według ustaleń funkcjonariuszy policji 47-latkę zdenerwowało szczekanie czworonoga. Bytomianka w momencie zdarzenia była pod wpływem alkoholu. Obecnie pies dochodzi do siebie po upadku i jest pod opieką lekarza weterynarii.

Do 5 lat pozbawienia wolności

Kobieta została zatrzymana przez policję. Mieszkance Bytomia postawiono zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Funkcjonariusze wystąpili też z wnioskiem o objęcie 47-latki dozorem policyjnym. Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą zaostrzającą kary za znęcanie się nad zwierzętami, za czyny dokonane ze szczególnym okrucieństwem – jak w przypadku powyższej historii – grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Podobne przypadki

Już wcześniej dochodziło do tego typu bulwersujących incydentów. W styczniu tego roku 33-letni łomżanin wyrzucił psa przez okno. Z policyjnego komunikatu mogliśmy się dowiedzieć, że mężczyzna już wcześniej znęcał się nad psem, między innymi wielokrotnie wystawiał zwierzę na parapet. Miało to także miejsce tuż przed wyrzuceniem czworonoga przez okno. Pies nie przeżył upadku. Mężczyzna był nietrzeźwy.

W 2020 roku na jednym z białostockich osiedli doszło do podobnego zdarzenia. Konkubent 22-letniej kobiety wyrzucił psa przez okno. Mieszkanie znajdowało się na ósmym piętrze. Mężczyznę zirytowało, że pies wskoczył na stół w trakcie przygotowywania kolacji. Czworonóg zginął na miejscu. Konkubent kobiety w momencie zdarzenia również był pod wpływem alkoholu. Więcej o tym zdarzeniu przeczytasz pod tym linkiem: www.psy.pl/wyrzucil-psa-z-osmego-pietra.

źródła: wiadomosci.wp.pl, lomza.naszemiasto.pl

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments