Najmniejszy pies świata ma 9,65 cm


Brązowa chihuahua o imieniu Miracle Milly ma 9,65 cm wysokości (mierzone w kłębie), co daje jej aktualnie tytuł najmniejszego psa świecie w Księdze Rekordów Guinnessa.

Chihuahua Miracle Milly ma prawie dwa lata i waży pół kilograma. Lubi często wystawiać język, co widać na zdjęciach. Mieszka w Puerto Rico, a jej opiekunką jest Vanesa Semler.

Miracle Milly urodziła się w grudniu 2011 roku i ważyła wówczas niecałe 20 gramów. Miała tak mały pyszczek, że nie mogła samodzielnie ssać mleka matki, dlatego karmiono ją kroplomierzem.

Vanesa Semler mówi, że jej chihuahua lubi jeść tylko gotowane jedzenie, najbardziej kurczaka i łososia. Często bawi się w ogrodzie, a jej pasją jest gonienie ptaków. Ma mnóstwo pluszowych zabawek o rozmiarach dwa razy większych niż ona sama. Niespecjalnie ceni towarzystwo innych psów, choć Vanesa Semler ma w sumie dziesięć psów rasy chihuahua.

Semler mówi, że ludzie są zwykle zdziwieni widokiem tak małego psa, ale mimo niepozornych rozmiarów, Miracle Milly ma wielką osobowość, którą przyciąga wielu fanów.

Słowa Semler mają potwierdzenie w liczbach – Miracle Milly lubi na Facebooku ponad 226 tysięcy osób. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments