Skończyła 20 lat i nadal jest aktywna! Poznajcie najstarszą przedstawicielkę rasy golden retriever


Golden retrievery to spore psy, które średnio żyją 12-14 lat. Tymczasem okazuje się, że przedstawicielom tej rasy udaje się żyć dłużej, a rekordzistka właśnie skończyła 20 lat!

Zdarzało nam się już czytać o 18-letnich goldenach. Ba! Nawet i 19-latki się zdarzały. Jednak jeszcze nikt do tej pory nie widział dwójki z przodu, jeśli chodzi o przedstawicieli tej rasy. I nagle jest! Augie właśnie obchodziła niezwykły jubileusz – suczka skończyła 20 lat! To rekord, jeśli chodzi o golden retrievery. Co więcej, Augie wciąż zachowuje niezłą aktywność.

Opublikowany przez GoldHeart Golden Retrievers Rescue Sobota, 20 czerwca 2020

Historia Augie w pigułce

Augie urodziła się 24 kwietnia 2000 roku. Żyje w Stanach Zjednoczonych. Jej opiekunami są Jennifer i Steve Hetterscheidt z Oakland w stanie Tennessee. Augie stała się członkiem swojej obecnej rodziny, kiedy miała 14 lat. Jak to się stało? Małżeństwo działające w organizacji ratującej psy rasy golden retriever stwierdziło pewnego dnia, że nikt chyba już nie zaadoptuje Augie ze względu na jej wiek. Zasadniczo psy rasy golden retriever żyją średnio 12-14 lat, choć, jak już widzimy, wiele zależy od danego osobnika. Są psy, który żyją ponad średnią, a są niestety i takie, które żyją znacznie krócej. Zależy to od różnych czynników, a czasem po prostu od szczęścia.

Państwo Hetterscheidt bardzo dbają o Augie. Od początku, kiedy tylko do nich trafiła, zaczęli zabierać ją na kempingowe wycieczki. Augie nie jest sama: ma towarzystwo innych psów i kotów, co dobrze na nią wpływa. Odkąd została członkiem rodziny Jenny i Steve’a, atrakcji jej nie brakuje, np. jedną z nich jest pływanie w basenie. Cóż, goldeny uwielbiają wodę! Steve i Jennifer pokochali Augie i wzięli ją do siebie, gdy wydawało się, że jej życie dobiega końca. Miała wówczas problemy z nerkami. Opiekunowie zrobili wszystko, aby poprawić stan zdrowia Augie. Zmienili jej dietę, zaczęli dawać odpowiednie suplementy. Słuchali, co Augie ma im do powiedzenia swoją mową ciała, jak i konsultowali wiele spraw z weterynarzem.

Dlaczego to, co robią Steve i Jenny jest tak wyjątkowe? Bo każdy pies jest inny. To, co dla jednego czworonoga będzie dobre, niekoniecznie może być zbawienne dla drugiego. Dlatego tak ważne jest, aby obserwować swojego pupila. I oni to robią! A suczka odwzajemnia im tę miłość już sześć lat i, jak widać, nie zamierza przestawać.

Opublikowany przez GoldHeart Golden Retrievers Rescue Sobota, 20 czerwca 2020

Rekordowe urodziny

Taki jubileusz jak 20. urodziny musiał być obchodzony z pompą! Był tort marchewkowy, ukochani opiekunowie i ulubione goldeny: Bruce, Belle i Sherman.

Augie swoim pięknym jubileuszem wlała nadzieję w serca tysięcy opiekunów psów tej rasy na całym na świecie! Któż z psiarzy, traktujących swego psa jak członka rodziny, nie marzy o tym, aby jego ukochany pies był w rodzinie jak najdłużej? Wygląda na to, że Augie ma dobre geny, ale geny to nie wszystko. Przecież los sprawił, że zmieniała domy, aż w końcu trafiła na Jennifer i Steve’a, którzy robili i wciąż robią wszystko, co w ich mocy, aby sunia cieszyła się zdrowiem jak najdłużej. Regularne wizyty Augie u zaufanego weterynarza są podstawą. Jenny pięknie napisała na stronie organizacji pomagającej goldenom, żeby dbać o psy tak długo, jak długo je mamy i kochać na zawsze. Bez względu na to, ile lat nasze psy przeżyją, niech to będą lata szczęśliwe, z myślą, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby psu było z nami najlepiej na świecie.

Jak się ma teraz najstarsza goldenka świata? Opiekunka August twierdzi, że suczka, jak na ten wiek, trzyma się dość dobrze i chociaż ma lekkie problemy ze wstawaniem, to jednak samodzielnie i w miarę sprawnie codziennie spaceruje po podwórku. Wygląda na to, że dobra dieta, odpowiednie leczenie i ruch to zdrowie. Augie ćwiczy regularnie, a Jennifer podsumowuje to jednym zdaniem: „Ruch to balsam dla tych starych kości”. Augie, żyj w zdrowiu kolejne lata!

Autor: Agnieszka Czylok
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments