Nawet gwiazdy mediów znęcają się nad swoimi psami

Fot. The Arrow Fund

Trzy tygodnie bez wody i jedzenia w zamkniętym, opuszczonym domu przebywał szczeniak, mieszaniec mastifa. Pozostawiła go tam Madeleine Cornish, była gwiazda MTV. By zatrzeć ślady swego okrucieństwa po powrocie wyrzuciła wycieńczonego czworonoga na ulicę. Nie uniknie jednak surowej kary.

22-letnia Madeleine Cornish, gwiazda reality show w MTV w 2010 roku, przeprowadzała się do innego miasta. W opuszczonym domu pozostawiła Bensona, 5-miesięcznego szczeniaka w typie mastifa, nie zapewniając mu ani wody, ani jedzenia.

Wróciła i wyrzuciła psa na ulicę

Kiedy po trzech tygodniach wróciła po swoje ostatnie rzeczy, zastała czworonoga w stanie skrajnego wyczerpania. Zdając sobie sprawę, że może za to odpowiedzieć przed wymiarem sprawiedliwości, postanowiła wyrzucić psa na ulicę i nie przyznawać się do niego.

Kiedy znaleziono wychudzonego, odwodnionego, ledwie trzymającego się na nogach psa, natychmiast przekazano go pod opiekę organizacji The Arrow Fund. Zajmuje się ona ratowaniem i leczeniem czworonogów będących ofiarami tortur, znęcania się i zaniedbań, głównie na terenie stanu Kentucky w Stanach Zjednoczonych.

Na granicy śmierci

Benson ważył zaledwie 13 kg, a powinien był ważyć prawie dwa razy więcej. Weterynarze ocenili stan przyjętego do kliniki szczeniaka na 1 w skali od 1 do 9, co oznacza, że był zagłodzony niemal na śmierć. Nie dawano mu więc zbyt dużych szans na powrót do zdrowia. Jednak się udało.

Pies Benson
fot. The Arrow Fund

Psa znaleziono 10 lipca, ale już po miesiącu czuł się znacznie lepiej. Pierwszych kilkanaście dni spędził w klinice, gdzie był poddawany intensywnemu leczeniu, a następnie trafił do domu tymczasowego, w którym odkrywał, czym jest prawdziwa miłość oraz opieka i stopniowo nabierał sił.

12 sierpnia Rebecca Eaves szefowa Arrow Fund napisała na Facebooku:

Hank (to nowe imię Bensona nadane przez fundację) ma uśmiechnięty pysk, bo nie chce już myśleć o przeszłości, żuje swoją pluszową małpkę, wbiega na schody, wskakuje na kanapę i bawi się ulubioną kością. Hank wie, że teraz jest już na pewno bezpieczny.

Madeleine Cornish została aresztowana. Będzie sądzona za wykroczenie, które zakwalifikowano jako drugi stopień okrucieństwa wobec zwierząt, a także, w związku z tym, ze wyrzuciła umierającego psa, nie udzielając mu pomocy, za przestępstwo fizycznego znęcania się i zacieranie śladów.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
agata13
agata13
4 lat temu

Jeszcze pragne dodac do madrego artykulu o mitach psich, ze duzy pies w bloku w malym mieszkaniu wcale sie nie meczy,pies wogole chce przedewszystkiem byc z panem. I nie kombinuje,ze u zielinskich bedzie mu lepiej, a w malym pomieszczeniu mysli ze jest w budzie ze swoim panem. Pies jest wogole tu I teraz niema swiadomosci istnienia. I w przeciwienstwie do czlowieka nie wie ,ze umrze.j

Ewa Mamos
4 lat temu

Jestem wsciekla I oburzona na bezmyslnych I glupich Ludzi ktorzy znecaja sie nad zwierzetami uwazam ze kary powinny byc tak samo surowe jak za czlowieka