Ma ponad 30 kg nadwagi! Otyły beagle walczy o powrót do normalności

fot. www.facebook.com/wolfgangthebeagle

Ten pies z powodu wagi nie przypomina już nawet przedstawiciela swojej rasy. Otyły beagle z pomocą opiekunki wykonuje ogromną pracę, by zrzucić zbędne kilogramy.

Wolfgang to otyły beagle, który waży o jakieś 30 kg więcej niż powinien. Z powodu nadwagi pies miał nie tylko problemy z poruszaniem się, ale też i oddychaniem. Nie wróżono mu długiego życia – każdy kolejny kilogram mógł być dla zwierzęcia tym śmiertelnym.

otyły beagle
fot. www.facebook.com/wolfgangthebeagle

Otyły beagle i kilogramy pozytywnego nastawienia

Mimo wielu nadprogramowych kilogramów, które nie pozwalają psu robić tego, co zazwyczaj robią psy, Wolfgang wciąż nie traci pozytywnej „energii”. Nawet znalezienie się w zatłoczonym schronisku nie zmieniło jego nastawienia do życia. Otyły beagle uwielbia wylegiwać się na plecach, łapać promienie słoneczne i wpatrywać w przybranych braci – Freda i Andre.

otyły beagle
fot. www.facebook.com/wolfgangthebeagle

Wciąż tajemnicą pozostaje kwestia, jak bezdomny pies mógł zostać doprowadzony do takiego stanu i dlaczego jego waga wymknęła się spod kontroli.

Przeszłość psa jest nam nieznana. Pojawił się w schronisku już z taką nadwagą. Wraz z mężem postanowiliśmy zapewnić mu dom tymczasowy, a także pomóc mu schudnąć – powiedziała Erin McManis, która pracuje w Arizona Beagle Rescue.

Nieocenione wsparcie

Wolfgang jest pod stałą opieką lekarza weterynarii. Zalecił on specjalną dietę, która polega na spożywaniu dziennie 600 kalorii.

Gotuję mu chudego indyka z warzywami, np. fasolą, brokułami czy szpinakiem – mówi Erin McManis.

Otyłość nie tylko u ludzi, ale także u zwierząt negatywnie odbija się na zdrowiu. Wolfgang ma problemy z tarczycą, dlatego przyjmuje leki, a także suplementy, które mają wspomóc jego organizm.

Poza pilnowaniem diety, opiekunowie zapewniają psu dzienną porcję ćwiczeń. McManis wraz z otyłym beagle’em chodzi na regularne spacery i pływa w basenie.

Unicorns can swim !?????‍♀️? ?Don’t worry guys, foster mom used to be a lifeguard in college, everything is under control ! …. #beagle #beaglesofinstagram #keto #weightlosstransformation #obesetobeast #shelterdog #dogsofinstagram #fitness #fitnessmodel #motivation #azfamily #fitbark #arizonabeaglerescue #pool #lifeguard #watererobics #weightloss

Publiée par Wolfgang’s Weight Loss Journey sur Dimanche 9 juin 2019

Ale to nie wszystko! Erin postanowiła dołączyć do Wolfganga i wspierać go w tej trudnej, długiej i żmudnej drodze do zrzucenia zbędnych kilogramów. Również przeszła na dietę. Założyła też profil na Facebooku, na którym publikuje postępy zwierzęcia. Z dnia na dzień przybywa fanów Wolfganga, którzy trzymają kciuki za psa.

Źródło: www.thedodo.com, zdjęcie główne: www.facebook.com/wolfgangthebeagle

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments