Uczestnicy Pethelp Plus od miesiąca walczą o zdrowie swoich psów!


Pethelperzy są już w połowie zmagań o zdrowie swoich pupili. Grupa psich opiekunów od początku września bierze udział w wyjątkowej, unikalnej w skali kraju grywalizacji. Jak im idzie? I – przede wszystkim – jak zmieniło się ich życie przez ostatni miesiąc?

Wraz z początkiem września startup Pethelp Plus, propagujący profilaktykę weterynaryjną psów i kotów, ogłosił nabór do wyjątkowej grywalizacji. Jej celem była poprawa kondycji i stanu zdrowia psów.

Zdrowa rywalizacja

Uczestnicy projektu rozpoczęli od badań profilaktycznych, obejmujących dokładny wywiad z lekarzem weterynarii i ważenie. Następnie otrzymali dwumiesięczny zapas specjalistycznej karmy, dostosowanej do indywidualnych potrzeb psa oraz innowacyjną smart-obrożę, która mierzy poziom aktywności zwierzęcia i podpowiada, czy ma odpowiednią ilość ruchu. Z pomocą smart-obroży opiekunowie każdego dnia śledzą aktywność swojego pupila i jakość jego snu.

W platformie Pethelp Plus uczestnicy mają do wykonania zadania wspomagające rozwój fizyczny i behawioralny psa. Każde z nich nagradzane jest punktami. Wśród zadań znajdziemy testy wiedzy, naukę sztuczek i komend. Uczestnicy zdobywają punkty również za ważne szczepienia, odrobaczenie psa i profilaktykę antykleszczową.

Z pomocą aplikacji Jagger&Lewis opiekunowie nagrywają krótkie filmiki, które służą do weryfikacji wykonanych zadań. Jest o co walczyć, bo na szali leży zdrowie i lepsza przyszłość zwierzaka. Ale to nie wszystko. Trzy psy, które uzyskają najwięcej punktów, otrzymają nagrody rzeczowe! A jak wygląda ranking w tej chwili?

Pethelp Plus

I miejsce zajmuje Fisia – uroczy, młody kundelek, któremu nie są straszne najtrudniejsze sztuczki

II miejsce zajmuje Szaman – przepiękny, 12-letni border collie

III miejsce zajmuje Bułka – 10-letnia mistrzyni „obrotu”, adoptowana 7 lat temu z warszawskiego Schroniska na Paluchu

A co mówią o projekcie sami opiekunowie?

Dbamy nie tylko o aktywność fizyczną, ale i psychiczną, dlatego uczymy się nowych sztuczek i odwiedzamy nowe miejsca. Dzieje się sporo, dlatego mały odpoczynek połączony z drzemką na kanapie dobrze nam zrobi przed wieczornym spacerem – pisze opiekun Szamana, dołączając zdjęcie zrelaksowanego psiaka.

Pieski zawzięcie walczą o pierwsze miejsce w rankingu, ale – co ważniejsze – dobrze się bawią i umacniają więź ze swoimi opiekunami. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali od Pethelp pakiet usług weterynaryjnych do zrealizowania w ponad 100 placówkach w Polsce.

Startup chce w ten sposób zachęcić właścicieli psów do regularnej aktywności, profilaktyki, przestrzegania prawidłowej diety psa i troski o jego rozwój behawioralny. Projekt zakończy się w listopadzie. Wtedy psy będą poddane ponownym badaniom weterynaryjnym, które pozwolą zmierzyć efekty i ocenić poprawę stanu zdrowia. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i niecierpliwie czekamy na finał!


Artykuł sponsorowany

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments