Pies Speck bardzo chciał, by ktoś go zaadoptował. W taki sposób zwracał na siebie uwagę!


"Wszystko, czego chce, to miłość od ludzi". Pies Speck tak bardzo chciał być zauważony, że wyciągał... A zresztą, przeczytajcie sami tę wzruszającą historię!

Dla wielu psów już sam pobyt w schronisku jest dramatycznym przeżyciem. W tym przypadku nie było inaczej. Pies Speck tak bardzo marzył o własnym, ciepłym kącie, kochającym domu i opiekunie, że wciskał pysk między metalowe kraty i wyciągał łapę do każdego, kto tylko przechodził obok jego boksu. To był jego sposób na przyciągnięcie uwagi.

Pies Speck i jego sposób na zdobycie uwagi

Pies o imieniu Speck został oddany przez właściciela do schroniska Bullock County Humane Society. Od półtora roku czekał, aż ktoś zechce go przygarnąć. Niestety, mijały miesiące i nie pojawił się żaden potencjalny opiekun. Speck to niezwykle ufny i pełen miłości psiak. Tak bardzo pragnął bliskości człowieka i uwagi z jego strony, że wyciągał łapę go każdego, kto tylko przechodził obok jego boksu.

ATTENTION: Everyone who has added me on Facebook due to Specks video please add the Bullock County Humane Society so I…

Opublikowany przez Desiray Miracle-Wilder Niedziela, 5 kwietnia 2020

Wszystko, czego chce, to miłość od ludzi. Wyciągał łapę z boksu, aby zwrócić na siebie uwagę. By ktoś dał mu odrobinę czułości i bliskości. Jeśli usiądziesz, on będzie na tobie leżał, jeśli trzymasz jego łapę, on będzie trzymał twoją rękę, jeśli podrapiesz go po brzuchu, przewróci się, by otrzymać jeszcze więcej pieszczot. Cieszył się, kiedy wolontariusze poświęcali mu czas i smucił, kiedy musieli wracać do swoich obowiązków – opowiada Desiray Miracle-Wilder, dyrektor schroniska Bullock County Humane Society.

Niestety w schroniskowych warunkach nie zawsze można poświęcić psom tyle uwagi, ile by się chciało. Wolontariusze mają pod swoją opieką wiele zwierząt i każdym muszą się zająć.

Opublikowany przez Desiray Miracle-Wilder Czwartek, 2 kwietnia 2020

10 hektarów szczęścia

Pewnego dnia, kiedy Desiray Miracle-Wilder sprzątała boksy, postanowiła sfilmować rytuał Specka. Po cichu miała nadzieję, że opublikowany na Facebooku filmik wpłynie na zainteresowanie adopcją psiaka. Tak też się stało. Nagranie obejrzało ponad 230 tysięcy osób. Co najważniejsze, wideo dotarło też do członków organizacji Allie’s Hope For Paws Dog Rescue, którzy pomogli znaleźć psiakowi dom. A dom to nie byle jaki, bo przynależy do niego teren zielony o powierzchni ponad 10 hektarów! Speck zyskał nie tylko upragnioną miłość od nowych opiekunów i miejsce do biegania, ale też dwóch czworonożnych przyjaciół.

źródło: www.thedodo.com | zdjęcie główne: screen z filmiku – www.facebook.com/desiray.wilder

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments