Przy tych psach zapomnij o śnie. 5 ras, które najgłośniej chrapią

fot. Shutterstock

Istnieją takie rasy psów, obok których spać się po prostu nie da. Poznajcie 5 ras, które najgłośniej chrapią!

Powodem, dla którego psy chrapią, w dużej mierze jest ich anatomia. Najczęściej chrapią rasy psów brachycefalicznych, czyli takich, które mają spłaszczony i skrócony pyszczek oraz krótsze (w porównaniu z innymi psami) drogi oddechowe. Mimo że spanie z nimi bywa uciążliwe, ciągle uważamy, że są słodkie. Oto nasza lista najgłośniejszych chrapaczy. Poznaj 5 ras, które najgłośniej chrapią!

Shih tzu

Wielki facet, a nawet dwóch? Nieee, to mały puchaty piesek. Kto by pomyślał, że mogą wydobywać się z niego takie dźwięki!? Jedno jest pewne, jeśli macie cienkie ściany, trudno będzie wam spojrzeć w oczy sąsiadowi…

Czytaj więcej o tej rasie – KLIK!

Mops

Gdyby kiedyś powstał konkurs na najgłośniej chrapiącego psa, mopsy z pewnością walczyłyby o podium. Chrapią wszystkie mopsy, bez wyjątku, a że dużo śpią – bardzo dużo chrapią. Ale to jeszcze nie wszystko, na co je stać.  Mopsy przez sen również siorbią, sapią, wzdychają, mruczą i… puszczają bąki. Przy tym ostatnim chrapanie to pikuś. Serio.

Czytaj więcej o tej rasie – KLIK!

Buldog francuski

Wydawało ci się, że kupując buldoga francuskiego, nauczysz go spać na własnym posłaniu? Lepiej już dziś przełknij gorycz porażki. Bulwa sama zdecyduje, gdzie będzie spać i już dziś wiemy, że na 99% będzie to twoje łóżko, a dokładniej twoja poduszka tuż koło twojego ucha. Ostrzegamy: decydując się na buldoga francuskiego, decydujesz się na spanie z kosiarką spalinową! Oto dowód:

Czytaj więcej o tej rasie – KLIK!

Bokser

Jeśli jesteś właścicielem psa tej rasy, z pewnością możesz zrezygnować z domowego alarmu, bo już nigdy żaden złodziej nie pomyśli, że nikogo nie ma w domu. Bokser chrapie jak stary dziad, a co więcej, potrafi to robić godzinami, więc ty i twój majątek pod taką ochroną jesteście zupełnie bezpieczni.

Czytaj więcej o tej rasie – KLIK!

Mastif neapolitański

Są ludzie, dla których dźwięk odpalanego motocykla to melodia i chyba tylko tacy potrafią wyspać się w towarzystwie mastifa neapolitańskiego. To piękny i potężny pies, tak samo potężny… jak jego chrapanie.  Kojarzycie taki dźwięk, coś pomiędzy piłą elektryczną a startującym samolotem? Tak, to drzemiący mastif. Uważacie, że przesadzamy? To posłuchajcie. Na własną odpowiedzialność!

Czytaj więcej o tej rasie – KLIK!

Co więc zrobić, jak pies strasznie chrapie? Jedynym wyjściem jest te dźwięki pokochać lub… zainwestować w zatyczki do uszu. A wy, jak radzicie sobie z chrapiącym problemem?

Autor: Alicja Kowalska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments