Takiej pary jeszcze nie widzieliście! Pies i żółw – przyjaciele po przejściach

fot. Instagram.com/chilberg/

Suczka Puka i żółw Rocket Larry to właściwie rodzeństwo. Choć może wydawać się to dziwne, łączy ich niesamowita więź. Zobaczcie sami!

W 2009 roku poprzedni właściciel żółwia szukał dla niego nowego domu, ponieważ nie mógł się nim już dłużej zajmować. Pewne małżeństwo zdecydowało się go adoptować i tak z dnia na dzień stało się opiekunami żółwia pustynnego. To niemały gad, bo żółwie z tego gatunku potrafią ważyć nawet 100 kg!

Szczeniak z żółwiem w legowisku
fot. Instagram.com/chilberg/

Dwa lata później, w 2011 roku, znajomy pary zauważył na przystanku bezdomnego mężczyznę w towarzystwie przeuroczego szczeniaka. Mężczyzna nie chciał zajmować się psem, więc przyjaciel zabrał go ze sobą. Małżeństwo chętnie przyjęli suczkę do siebie i dali jej na imię Puka. Od tej pory stali się nietypową rodzinką.

Pies wącha żółwia
fot. Instagram.com/chilberg/

Puka to mieszaniec pitbula. Suczka urodziła się z rozszczepem podniebienia, co dla niektórych psów oznacza wyrok śmierci. Operacja, którą się w takim przypadku przeprowadza, nie zawsze się udaje. Ale na szczęście Puka, mimo wrodzonej wady, cieszy się życiem, niczym zdrowy pies. A swoim nietypowym uśmiechem rozwesela cały świat.

Suczka od razu spodobała się rezydentowi – żółwiowi Rocket Larry’emu. Gad nigdy się jej nie obawiał, razem spali i przytulali się w legowisku Puki. Teraz już się w nim nie mieszczą, ale często leżą koło siebie na podłodze. Szczególnie chętnie poszukują słonecznych miejsc, bo Larry uwielbia się „opalać”.

The suspense is killing me… ? #RocketLarry #PukaIsMyHomie – #WHPadventure @instagram

A post shared by chilberg (@chilberg) on

Ulubione rozrywki tej nietypowej pary to dzielenie się przekąskami i chłodzenie się w ogrodowym basenie. Puka często też wącha pyszczek Larry’emu albo liże jego skorupę. Gdy żółwiowi zdarza się zawieruszyć na terenie ogrodu (uwielbia kopać!), właściciele zawsze wtedy proszą Pukę o pomoc. Wystarczy, że powiedzą: „Szukaj Larry’ego”, a po sekundzie gad jest odnaleziony przez czworonożną przyjaciółkę.

Wspólnie jedzą przysmaki
fot. Instagram.com/chilberg/

Choć w naturze nie jest możliwe, aby pies i żółw żyli razem, to ich właścicielom z ogromnym sercem udało się stworzyć zgrany duet.

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments