Poznajcie psa Toro! Mieszka w schronisku i przytula się do każdej napotkanej osoby


Toro od blisko roku przebywa w schronisku. Ma za sobą bagaż doświadczeń, a mimo to potrafi okazać swoją wdzięczność. Jak? Przytula się do każdej napotkanej osoby!

Każde uratowane zwierzę jest niewątpliwie wdzięczne za okazaną troskę i miłość. U każdego też wdzięczność ta będzie miała różne oblicza. Toro to pies, który w swoim psim życiu doświadczył wiele złego. Kiedy trafił do schroniska, wolontariusze byli przekonani, że będzie potrzebował dużo czasu, by się przed nimi otworzyć. Psiak zaskoczył wszystkich swoim niespodziewanym zachowaniem.

Toro – pies, który lubi się przytulać

Toro trafił do schroniska w październiku ubiegłego roku. Pies był przywiązany do ogrodzenia jednego z opuszczonych domów w Hempstead. Wolontariusze podejrzewają, że mógł w taki sposób spędzić całe swoje życie. Dlatego też byli przygotowani na to, że adaptacja do nowego otoczenia będzie wymagała dużo czasu i cierpliwości.

Kiedy do nas trafił, był bardzo zdenerwowany i wycofany – wspomina Melissa Fogarty, jedna z wolontariuszek w Town of Hempstead Animal Shelter.

Melissa była prawdopodobnie jedną z pierwszych osób, które wyprowadziły Toro na prawdziwy spacer. Zaledwie po 15 minutach pies zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał. Toro wspiął się na kolana Melissy i przytulił do jej klatki piersiowej. Od tamtej pory zwierzę przytulało się do każdego wolontariusza czy innych napotkanych osób. Jak mówią pracownicy schroniska, to jego sposób na okazanie wdzięczności, że jest w miejscu, w którym może czuć się bezpiecznie i jest kochany.

Za każdym razem, gdy wychodzi z budy, jego pierwszą reakcją jest przytulenie się do osoby, która go prowadzi. Tak naprawdę zachowuje się w ten sposób w stosunku do każdej osoby, którą spotyka – relacjonuje Melissa.

View this post on Instagram

After a sad life of a heavy chain & abandonment, I can still smile. 💔🙏🏼😍 #AdoptToro . . . Shelter Bio: Meet Toro- Toro is our handsome 5 year old boy who came to us after being seized off a property with two other dogs. Toro was found with a 15.7 lb pound collar and chain around his neck, tied to a fence, at an abandoned home. Thankfully, we removed them off their chains and brought them to safety. Toro is still waiting for his forever home, with someone who will give him structure, love, and patience. Toro is shy but super sweet and affectionate when he gets to know you. Toro is looking for an adult only home due to guarding he displayed in his last adoptive home. Toro was sadly never properly socialized and trained prior to coming to our shelter and possibly lived outside his entire life. It is very important to give Toro structure, have him crate trained and teach him basic obedience. Toro is recommended to be the only pet. We want to see this boy in a loving home, after all he's been through, he deserves the best. If would like to inquire about any of our animals please contact our placement team at: T:(516)785-5220 E: adoption@tohmail.org . . #pittie #pittielove #pitties #pitsofinstagram #pitstagram #pibble #pibbles #dontbullymybreed #dontbullymybully #pitbullsofficial #pitbullsofig #pitbulllover #pitbulllovers #pitbullmom #pitbulladvocate #doggos #puppers #muttsofinstagram #shelterdog #shelterdogs #adoptme

A post shared by Toro (the homeless hugger) (@adopt_toro_who_hugs) on

W oczekiwaniu na nowy dom

Ten niezwykle wdzięczny psiak został adoptowany w styczniu. Niestety opiekunowie nie podeszli do adopcji odpowiedzialnie, ponieważ po półtora tygodnia oddali Toro z powrotem do schroniska. Stwierdzili oni, że pies nie jest w stanie w pełni przystosować się do nowych warunków.

Obecnie Toro wciąż czeka na to, aż ktoś go zaadoptuje. Wolontariuszom trudno jest zrozumieć, dlaczego taki kochany pies, który uwielbia się przytulać, od blisko roku nie może znaleźć człowieka, który by go pokochał i zapewnił mu bezpieczeństwo. Przygody psa można również śledzić na Instagramie, co robi już blisko 11 tysięcy osób. Mamy nadzieję, że już niedługo Toro znajdzie nowy dom!

Zobacz Toro. Przejdź na następne strony, by wyświetlić więcej zdjęć!

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments