W miocie dogów niemieckich jeden piesek urodził się… zielony


Ten miot dogów liczy dziewięcioro szczeniąt, jednak jeden z nich wyróżnia się nietypowym umaszczeniem. Zielony dog niemiecki, gdy się urodził, zaskoczył nie tylko właścicielkę.

Kiedy Caddy Williams, mieszkanka Kolorado, obudziła się w poniedziałkowy poranek, wiedziała, że to będzie wyjątkowy dzień. Nie spodziewała się jednak, że w miocie jej suczki rasy dog niemiecki pojawi się… zielony szczeniak!

☘? GREEN GREAT DANE: Yes, you read that right. Caddy Williams of Canon City sent us this video of her new litter. One is not like the others.

Publiée par KRDO NewsChannel 13 / KRDO.com sur Mardi 15 octobre 2019

Zielony dog niemiecki

Trzyletnia suczka Ami po raz pierwszy została mamą. Jej miot liczy dziewięcioro szczeniąt, a jeden z maluchów urodził się z rzadko spotykanym kolorem sierści. Zielony szczeniak wywołał zdumienie nie tylko u właścicielki suczki rasy dog niemiecki, Caddy Williams, ale też wśród internautów.

Nie dowierzałam własnym oczom. Z racji tego, że było ciemno, to myślałam, że szczeniak jest czarny. Później jednak zaświeciłam latarką i okazało się, że jest zielony! Na szczęście nie tak dawno przeczytałam artykuł o zielonym psie, więc przynajmniej wiedziałam, co się dzieje – relacjonuje Caddy Williams.

Oczywiście taki kolor sierści sprawił, że maluch zasłużył na wyjątkowe imię – Verdant, co w wolnym tłumaczeniu oznacza właśnie zielony. Psia mama wraz z maluchami mają się bardzo dobrze.

Skąd ten zielony kolor?

W internecie pojawia się wiele mitów dotyczących zielonego umaszczenia psiego futra. Większość osób uważa, że jest to po prostu efekt… obróbki zdjęcia w programie graficznym. Są też i tacy, którzy twierdzą, że suka podczas trwania ciąży jadła… dużo zielonych warzyw lub trawy. Ale nic z tych rzeczy. Tak po prostu jest, że czasami faktycznie rodzą się zielone szczenięta. Na to zjawisko istnieje racjonalne wytłumaczenie.

Zielony kolor umaszczenia jest wynikiem obecności biliwerdyny, znajdującej się w łożysku. Zielonkawy barwnik żółciowy powstaje w wyniku rozpadu hemoglobiny. Jeśli szczeniak długo pozostaje w zielonych wodach płodowych, to istnieje większe prawdopodobieństwo, że sierść malucha pokryje się właśnie tym kolorem. Takie zabarwienie jest najbardziej widoczne u szczeniąt z jasnym umaszczeniem.

Czy szczeniak już na zawsze będzie zielony? Nie! Nietypowy kolor sierści zniknie po kilkunastu dniach. Pozostaną tylko wspomnienia na zdjęciach.

źródło: www.krdo.com

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments