Akcja „Zwierzęta są jak ludzie. Czują!”. W 3 dni adoptowano 52 psy!

fot. tvn uwaga

Duża liczba adopcji w krótkim czasie? Tak! to możliwe. „Zwierzęta są jak ludzie. Czują!” - to akcja programu TVN Uwaga!, która odniosła sukces.

W ciągu zaledwie trzech dni z warszawskiego schroniska na Paluchu adoptowano 52 czworonogi – zwykle jednego dnia nowe domy znajduje najwyżej sześć psów. A to wszystko dzięki akcji „Zwierzęta są jak ludzie. Czują!” programu TVN Uwaga!

„Zwierzęta są jak ludzie. Czują!”

Poruszenie wokół schroniskowych zwierząt wywołała obecność aktorki i modelki Joanny Krupy, która wraz z ekipą programu „TVN Uwaga!” nagrywała odcinki programu promującego adopcje w ramach akcji „Zwierzęta są jak ludzie. Czują!”. Krupa osobiście odwoziła psy ludziom, którzy zdecydowali się na adopcję.

Każdej wizycie Joanny Krupy towarzyszą dziennikarze, fani i znajomi, którzy czasem sami biorą psy lub szukają im domów na własną rękę. Zawsze, gdy ktoś znany pojawia się w schronisku, zainteresowanie mediów bezdomniakami wzrasta – tłumaczy tak dużą liczbę adopcji w tak krótkim czasie dyrektor schroniska na Paluchu Wanda Dejnarowicz.

Dodaje też, że z ekipą „TVN Uwaga!” w przytulisku pojawiał się Michał Piróg, który także aktywnie wspierał adopcje. Wizyty osób znanych z ekranu nie są tu jednak niczym nowym. Paluchowi pomagali już m.in. Magdalena Wójcik, Joanna Szczepkowska, Maciej Miecznikowski czy Stanisław Mikulski.

Dobro zwierząt przede wszystkim

By zminimalizować ryzyko pochopnego podjęcia decyzji o adopcji, wszystkie 52 domy zostały sprawdzone. Pracownicy schroniska przeprowadzili wywiady z osobami, które zamierzały przygarnąć zwierzęta. Joanna Krupa także wypytywała ich o warunki, jakie zwierzaki będą miały w nowych domach. Dzięki akcjom promującym adopcje – takim jak inicjatywa „Zwierzęta są jak ludzie. Czują!” – Paluch może się pochwalić dużą liczbą psów znajdujących nowe domy. Dziennie trafia tam zwykle siedem nowych zwierząt, a nawet sześć opuszcza mury przytuliska.

zdjęcie główne: TVN Uwaga!

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments