Przejechał 3700 km, by uratować życie swojego psa


Kiedy Scott Clare dowiedział się, że jego ukochany pies ma rzadką chorobę serca, zrobił wszystko, co w jego mocy, aby uratować mu życie.

Scott Clare, nauczyciel z Bakersfield w Kalifornii, przejechał ze swoim 14-miesięcznym biszkoptowym labradorem retrieveremOsiem godzin i ponad 10 000 $ później Osiem godzin i ponad 10 000 $ później  o imieniu Buck-O niemal całe Stany Zjednoczone z Ohio do Kalifornii, by uratować jego życie.

Przekroczył kraj, by uratować życie

Ponad rok temu Scott Clare stracił ukochaną żonę. Wkrótce potem zaopiekował się żywiołowym biszkoptowym labradorem retrieverem, którego nazwał na cześć baseballowego gracza Johna Jordana „Buck” O’Neila i który każdego dnia dawał mu radość – zmuszał do uśmiechu i śmiechu. Niestety, gdy Scott Clare udał się do lekarza weterynarii, by przygotować psa do sterylizacji, podczas wstępnych badań okazało się, że jego serce bije za szybko. Norma dla psa to 70-160 uderzeń na minutę, podczas gdy u Bucka-O było to zawsze więcej niż 160. Lekarze zdiagnozowali wrodzoną wadę serca: niedorozwój zastawki trójdzielnej. Wiąże się to z powiększeniem serca i przyspieszeniem oddechu. Lekarze dają takim psom od sześciu miesięcy do trzech lat życia.

8 godzin i ponad 10 000$ później

Dla Bucka-O był tylko jeden ratunek: operacja. Jednak taki zabieg w Stanach Zjednoczonych mogła przeprowadzić tylko dr Kathy Wright z kiliki MedVet z Cinncinati w Ohio. Kalifornię, gdzie mieszka pies, dzieli od niego kilka tysięcy kilometrów.

Miałem do wyboru: wydać kilka tysięcy dolarów lub skazać Bucka-O na straszną śmierć, to ostatnie nie wchodziło w grę – mówi Scott Clare.

Wsiadł więc w samochód i pokonał 3700 km ze swoim podopiecznym. Operacja trwała 8 godzin i kosztowała 10 tys. dolarów. Na szczęście pies przeszedł ją dobrze. Teraz wraz z opiekunem jest już w domu, a my życzymy mu wielu lat życia w zdrowiu.

zdjęcie główne: www.youtube.com

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments